Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2014, 15:45

Katsuhiro Harada: Tekken X Street Fighter nadal powstaje

Katsuhiro Harada, twórca serii bijatyk Tekken, zapewnił podczas tegorocznego Comic-Conu, że zapowiedziany cztery lata temu Tekken X Street Fighter nie został anulowany, mimo że od bardzo długiego czasu nie mieliśmy wiadomości na temat tego tytułu.

Podczas tegorocznego Comic-Conu Katsuhiro Harada z Bandai Namco nie tylko zaprezentował zwiastun do siódmej części serii Tekken, ale także zapewnił, że zapowiedziany cztery lata temu Tekken X Street Fighter wcale nie został anulowany, a prace nad crossoverem dwóch najbardziej znanych cyklów bijatyk wciąż trwają. Niestety, nie dowiedzieliśmy się przy okazji, kiedy mamy spodziewać się premiery.

Wspomniany wcześniej zwiastun do Tekkena 7 możecie zobaczyć powyżej, jednak pomimo ponad trzech minut trwania nie uświadczycie w nim fragmentów rozgrywki, a raczej wstęp do historii przedstawionej w grze. Poza filmikiem Harada nie ujawnił żadnych szczegółów z zaplanowanej na przyszły rok bijatyki, odniósł się za to do tematu Tekken X Street Fighter. Przypomnijmy, że to właśnie na Comic-Conie w 2010 roku firmy Capcom oraz Bandai Namco zapowiedziały crossovery pomiędzy tymi seriami i o ile Capcom wydał Street Fighter X Tekken w niecałe dwa lata później, tak od Bandai Namco trudno było uzyskać jakiekolwiek informacje na temat ich dzieła. Harada zapewnił jednak, że gra nie została anulowana.

Street Figher X Tekken autorstwa Capcomu został wydany już ponad dwa lata temu. - Katsuhiro Harada: Tekken X Street Fighter nadal powstaje  - wiadomość - 2014-07-26
Street Figher X Tekken autorstwa Capcomu został wydany już ponad dwa lata temu.

-Tekken X Street Figher nadal znajduje się w produkcji i prace posuwają się do przodu – powiedział Japończyk, jednocześnie zauważając, że taka marka musi mieć szanse na zabłyśnięcie na rynku, Bandai Namco nie chce więc wypuszczać jej w otoczeniu innych planowanych tytułów. -To wyjątkowa sytuacja, ale z całą pewnością możemy powiedzieć, że nie macie się o co martwić – gra nadal istnieje.

W lutym tego roku Tekken X Street Fighter pojawił się na liście premier planowanych przez Bandai Namco, jednak to jedyna informacja o crossoverze, jaką uzyskaliśmy od sierpnia zeszłego roku. Trudno jednak spodziewać się, że firma odpuści sobie ten tytuł – szczególnie w momencie, gdy Capcom już wydał swoją wersję gry.

  1. Strona internetowa serii Tekken
  2. Oficjalna strona internetowa Comic-Con 2014