Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2014, 15:20

autor: Adrian Werner

Sherlock Holmes: Crimes and Punishments - nowe obszerne video

Zespół Frogwares opublikował obszerny materiał video z przygodówki Sherlock Holmes: Crimes and Punishments. Dobrze pokazuje on mechanizmy rozgrywki i opatrzony jest komentarzem jednego z deweloperów.

Studio Frogwares wypuściło nowy filmik z gry Sherlock Holmes: Crimes and Punishments, czyli najnowszej odsłony przygodówkowej serii opowiadającej o śledztwach najsłynniejszego z detektywów. Materiał jest bardzo obszerny – trwa ponad dwadzieścia minut i opatrzony jest komentarzem jednego z członków zespołu produkcyjnego. Tym samym pozwala wyrobić sobie w miarę dobrą opinię na temat kierunku, w jakim zmierza cykl. Jest to o tyle pomocne, że projekt stanowić ma mocne odejście od tego, co prezentowało kilka ostatnich części. Oczywiście, Frogwares już wielokrotnie dokonywało radykalnych zmian w tej marce i jak dotąd wychodziło jej to na dobre, więc twórcy raczej zapracowali sobie na kredyt zaufania.

Przypomnijmy, że w Sherlock Holmes: Crimes and Punishments pokierujemy tytułowym detektywem, który od czasu poprzedniej części wyraźnie odmłodniał i wyprzystojniał. Młodzieńczy wigor bardzo mu się przyda, gdyż tym razem zmierzy się on nie z jedną, a aż z siedmioma sprawami. Podczas prowadzenia śledztw zmuszani będziemy do dokonywania ciężkich wyborów, które w istotny sposób wpłyną na dalszy bieg opowieści. Możliwe ma być nawet błędne wytypowanie sprawcy. Mechanizmy samego dochodzenia również mają koncentrować się bardziej na tradycyjnej pracy detektywistycznej niż na typowo przygodówkowym rozwiązywaniu zagadek z wykorzystaniem znalezionych przedmiotów.

Sherlock Holmes: Crimes and Punishments - nowy, obszerny materiał video - ilustracja #2

Spore zmiany zajdą również w oprawie graficznej. Twórcy postanowili porzucić rozwijane od wielu lat autorskie technologie i wykupili licencję na silnik Unreal Engine 3, co sadząc po wypuszczonych screenach oraz filmikach wyszło projektowi na dobre.

Sherlock Holmes: Crimes and Punishments powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One i PlayStation 4. Gra trafi do sprzedaży 4 września tego roku.

  1. Sherlock Holmes: Crimes and Punishments – oficjalna strona gry
  2. Crimes and Punishments - najlepsza gra o Sherlocku Holmesie coraz bliżej (zapowiedź)

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej