Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3PS4PCX360SwitchXONE
Okładka Sherlock Holmes: Crimes and Punishments (PC)
OkładkaSherlock Holmes: Crimes and Punishments (PC)

Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara

Sherlock Holmes: Crimes and Punishments

Kolejna odsłona popularnego cyklu przygodowego studia Frogwares, który od kilku lat dostępny jest także dla graczy konsolowych. W grze wcielamy się ponownie w najsłynniejszego detektywa wszech czasów, Sherlocka Holmesa, aby wraz z nim rozwiązywać kolejne zagadki kryminalne.

Przygodowe | TPP | książki | detektywistyczne | elementy zręcznościowe | Sherlock Holmes | XIX wiek

Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara Premiera

30wrz2014

PC X360 PS3 PS4 XONE

3lut2022

Switch

Gry podobne do Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara

L.A. Noire

Grand Theft Auto IV

Cognition: An Erica Reed Thriller

Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara to kolejna odsłona popularnej serii przygodówek autorstwa studia Frogwares. Tytułowy bohater cyklu jest człowiekiem obdarzonym wybitnym talentem dedukcyjnym, wyposażonym w wiedzę z nauk ścisłych oraz w imponujące domowe archiwum, ekspertem balistyki, niezłym bokserem i wyśmienitym obserwatorem, określanym mianem detektywa wszechczasów.

Fabuła produkcji ponownie zabiera nas w przeszłość, do Londynu z epoki wiktoriańskiej (1837-1901). Gracze po raz kolejny wcielają się w postać Holmesa, by w jego skórze prowadzić arcytrudne dochodzenia. Tym razem przed bohaterem nie jedna, lecz aż sześć zawiłych spraw do rozwiązania. W trakcie trwania przygody popularny detektyw zajmuje się przede wszystkim zagadkowymi morderstwami, niemniej trafia się mu również zuchwała kradzież i nie mniej zuchwałe porwanie.

W Zbrodni i karze autorzy zdecydowali się na szereg zmian w mechanizmach rozgrywki w stosunku do poprzednich odsłon cyklu. Podczas toczącego się śledztwa pojawiają się możliwości dokonania wyborów, w tym także tych natury moralnej, które bezpośrednio odbijają się na przebiegu gry – można źle wytypować winowajcę i przedwcześnie ukończyć dochodzenie. Nasze końcowe decyzje mają też istotny wpływ na dalsze losy osób zamieszanych w daną sprawę. Każdy z sześciu rozdziałów jest zamkniętą historią i decyzje nie mają wpływu na dalszy przebieg rozgrywki.

Tym razem twórcy zdecydowali się zrezygnować z ich autorskiego silnika na rzecz Unreal Engine 3, co niewątpliwie poprawiło wrażenia wizualne podczas obcowania z grą. Całą akcję śledzimy z perspektywy trzeciej osoby, zaś widok FPP pojawia się jedynie w trakcie rozwiązywania niektórych łamigłówek. Odświeżono także wygląd samego Sherlocka, jego nowy wizerunek prezentuje się obecnie o wiele bardziej współcześnie.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 788 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 369 głosów czytelników.

Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara cena w dniu premiery: 74,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.

Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 14 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7/8
  • łącze internetowe
PC
X360
PS3
PS4
XONE
Switch