Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2014, 09:50

autor: Adrian Werner

Sherlock Holmes: Crimes and Punishments - znamy datę premiery

Zespół Frogwares opublikował nowy zwiastun gry Sherlock Holmes: Crimes and Punishments. Poza fragmentami rozgrywki można na nim zobaczyć ostateczną datę premiery, którą ustalono na 30 września tego roku.

Studio Frogwares wypuściło nowy zwiastun Sherlock Holmes: Crimes and Punishments, czyli najnowszej odsłony popularnego cyklu detektywistycznych przygodówek. Filmik jest krótki, trwa niecałą minutę, ale warty jest uwagi z powodu ujawnienia w nim ostatecznej daty premiery. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że gra trafi do sprzedaży 30 września tego roku w wersjach na pecety oraz konsole Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One i PlayStation 4.

Na Sherlock Holmes: Crimes and Punishments czekamy już całkiem długo, gdyż od premiery poprzedniej odsłony, czyli The Testament of Sherlock Holmes, minęły dwa lata. Twórcy potrzebowali jednak tego czasu, gdyż gra stanowić będzie mocne odejście od formuły kilku ostatnich osłon. Tym razem zamiast jednej sprawy będziemy musieli zmierzyć się z siedmioma śledztwami. Ponadto rozgrywka będzie w dużym stopniu nieliniowa, a podejmowane w trakcie dochodzeń decyzje mają mieć istotny wpływ na przebieg opowieści. Ponadto ograniczone zostaną standardowe przygodówkowe zagadki logiczne i zamiast tego produkcja skoncentruje się na wyzwaniach typowo detektywistycznych.

Sherlock Holmes: Crimes and Punishments - nowy zwiastun ujawnia datę premiery - ilustracja #1

Dużą zmianą jest również porzucenie autorskiego silnika Frogwares. Zamiast niego studio zdecydowało się wykorzystać technologię Unreal Engine 3, co sadząc po wypuszczonych obrazkach oraz filmikach wyszło grze na dobre.

Warto na koniec przypomnieć, że autorzy mają doświadczenie we wprowadzaniu dużych zmian do formuły cyklu. Serię zapoczątkowało wydane w 2002 roku Adventures of Sherlock Holmes: The Mystery of the Mummy, które wykonane zostało w stylu spopularyzowanym przez serię Myst. Grafika była prerenderowana, wydarzenia obserwowaliśmy z oczu bohatera, a ruch odbywał się w sposób skokowy. Większość akcji toczyła się w jednej mocno wyludnionej lokacji, a zabawa koncentrowała się na typowych łamigłówkach. Wydane dwa lata później Adventures of Sherlock Holmes: The Silver Earring było mocno odmienną produkcją. Grafika stanowiła połączenie dwuwymiarowych lokacji z trójwymiarowymi postaciami, Sherlock był widoczny cały czas na ekranie i mógł korzystać z pomocy Watsona, a rozgrywka skręciła w stronę wyzwań detektywistycznych. Z kolei Sherlock Holmes: The Awakened z 2006 r. Wprowadziło serię w pełen trójwymiar, co w istotny sposób wpłynęło zarówno na eksplorację, jak i zagadki.

  1. Sherlock Holmes: Crimes and Punishments – oficjalna strona gry
  2. Crimes and Punishments - najlepsza gra o Sherlocku Holmesie coraz bliżej (zapowiedź)

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej