Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 sierpnia 2014, 09:30

autor: luckie

Producent wykonawczy trylogii Mass Effect odchodzi z BioWare

Studio BioWare opuścił Casey Hudson, producent wykonawczy serii Mass Effect, pracujący wcześniej nad Neverwinter Nights, MDK 2 i Star Wars: Knights of the Old Republic. Hudson wyjaśnił, że przyszła dla niego pora, by rozpocząć nowy etap kariery.

Casey Hudson w swoim żywiole - Producent wykonawczy trylogii Mass Effect odchodzi z BioWare - wiadomość - 2014-08-08
Casey Hudson w swoim żywiole

Casey Hudson, producent wykonawczy trylogii Mass Effect, pożegnał się ze studiem BioWare. Po 16 latach pracy dla kanadyjskiego zespołu deweloperskiego uznał, że pora wziąć oddech i zająć się nowymi wyzwaniami. Przez ten czas Hudson odegrał kluczową rolę w tworzeniu wielu gier, które na zawsze pozostaną w sercu niejednego gracza. W przeszłości deweloper pracował jako grafik techniczny przy takich tytułach, jak Neverwinter Nights i MDK 2, a następnie został mianowany dyrektorem projektu znakomitego Star Wars: Knights of the Old Republic. Koledzy wspominają, że jako producent wykonawczy trzech pierwszych Mass Effectów Hudson napędzał zespół do stawiania sobie ambitnych celów i dbał o przyjazną atmosferę kooperacji. W liście do współpracowników napisał:

„Choć nigdy nie jest łatwo dokonać takiej zmiany, wierzę, że teraz jest na to najlepszy czas. Podwaliny pod naszą nową markę w Edmonton są już stabilne, a zespół jest gotowy, by przystąpić do reprodukcji tytułu, który moim zdaniem zredefiniuje rozrywkę interaktywną. Produkcja następnej gry z serii Mass Effect trwa w najlepsze – oszałamiające elementy mechaniki i grywalne wczesne wersje dowodzą, że ekipa jest gotowa stworzyć najlepsze Mass Effect w historii. Z kolei zespół Dragon Age: Inkwizycja kładzie ostatnie szlify na naprawdę ambitnym tytule, będącym jedną z najpiękniejszych gier, jakie widziałem.”

Na razie Hudson nie zdradził swoich planów na przyszłość, ale niewykluczone, że dalej będzie zajmował się tworzeniem gier wideo. Nawiasem mówiąc, miło słyszeć, że Mass Effect 4 znajduje się na zaawansowanym etapie produkcji – być może podczas tegorocznych targów Gamescom gra wreszcze zostanie zaprezentowana publiczności. Czekamy również na ujawnienie nowej marki BioWare, wokół której firma Electronic Arts robiła ostatnio sporo szumu. To mogą być mocne targi dla Elektroników.

  1. Oficjalna strona internetowa studia BioWare