Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2014, 08:52

autor: Draug

Football Manager 2015 zapowiedziany – premiera w listopadzie

Studio Sports Interactive i firma Sega oficjalnie zapowiedziały kolejną odsłonę swojego sztandarowego menedżera piłkarskiego. Football Manager 2015 zadebiutuje w listopadzie bieżącego roku w wersji PC. Pierwsze szczegóły na temat innowacji, jakie wprowadzi gra, poznamy dopiero w październiku, choć już teraz można nabyć ją w pre-orderze.

Seria Football Manager w skrócie:
  • Producent: Sports Interactive
  • Wydawca: Sega (od 2006)
  • Gatunek: menedżer piłkarski
  • Ostatnia odsłona: Football Manager 2014 (październik 2013; PC; ocena: 8.5)

Zgodnie z coroczną tradycją, tej jesieni otrzymamy kolejną odsłonę menedżerów piłkarskich z serii Football Manager. Deweloper, studio Sports Interactive, i wydawca, firma Sega, zapowiedziały oficjalnie edycję 2015. Niestety, na tę chwilę nie mamy żadnych wiadomości na temat tego, jak będzie wyglądała rozgrywka w omawianej pozycji i jakie innowacje wprowadzi – ujawnienie takich informacji ma nastąpić dopiero na początku października bieżącego roku. Mimo to, twórcy uruchomili już przedsprzedaż gry Football Manager 2015, zarówno drogą dystrybucji cyfrowej, jak i detalicznej. Na rynku zachodnim cenę sugerowaną ustalono na poziomie 49,99 euro (ok. 210 zł), jednak możecie dokonać zakupu za znacznie mniejsze pieniądze w Sklepie GRY-OnLine.

Czy edycja 2015 przyniesie więcej zmian w rozgrywce niż poprzednik? O tym przekonamy się, niestety, dopiero w październiku. - Football Manager 2015 zapowiedziany – premiera w listopadzie - wiadomość - 2014-08-08
Czy edycja 2015 przyniesie więcej zmian w rozgrywce niż poprzednik? O tym przekonamy się, niestety, dopiero w październiku.

Zakup gry w pre-orderze może być o tyle atrakcyjną ofertą, że uczynienie tego gwarantuje udział w beta testach gry Football Manager 2015, które odbędą się na około dwa tygodnie przed premierą tytułu. Omawiana produkcja zadebiutuje w listopadzie bieżącego roku i będzie dostępna wyłącznie dla posiadaczy komputerów osobistych (Windows, Mac, Linux).

Korzenie serii Football Manager sięgają roku 1992, kiedy to istniała ona pod nazwą Championship Manager. W 2004 roku doszło do zerwania umowy między studiem Sports Interactive a dotychczasowym wydawcą, firmą Eidos Interactive, i od tamtej pory cykl ukazuje się rokrocznie pod bieżącym tytułem. I jakkolwiek Championship Manager również był wydawany jeszcze przez kilka lat (po 2004 roku jako dzieło zespołu Beautiful Game Studios), nigdy nie udało mu się powtórzyć sukcesu poprzedniego dewelopera. Jeszcze do niedawna Football Manager musiał zmagać się z konkurencją ze strony tworzonego przez EA Sports cyklu FIFA Manager, lecz ubiegłej jesieni firma Electronic Arts zrezygnowała z dalszego rozwoju tej marki w obliczu zbyt silnej konkurencji ze strony Sports Interactive.

Okładka gry Football Manager 2015.
Okładka gry Football Manager 2015.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Football Manager 2015

Football Manager 2015