Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2013, 15:42

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Seria FIFA Manager idzie do piachu

Wydawany przez firmę Electronic Arts cykl FIFA Manager zakończył właśnie swoją karierę. Oznacza to, że debiutujący miesiąc temu FIFA Manager 14 jest już ostatnim przedstawicielem menedżerów piłkarskich od EA.

Seria FIFA Manager żegna fanów - Seria FIFA Manager idzie do piachu - wiadomość - 2013-11-25
Seria FIFA Manager żegna fanów

FIFA Manager 14 jest już ostatnią odsłoną pecetowego cyklu menedżerów piłkarskich wydawanych przez firmę Electronic Arts. O fakcie na oficjalnym blogu poinformował ojciec serii, Gerald Köhler ze studia Bright Future.

Główną przyczyną decyzji o porzuceniu serii okazała się zbyt silna pozycja konkurencyjnej marki – Football Manager od studia Sports Interactive. Jak twierdzi Köhler, rozbudowane menedżery piłki nożnej najwększą popularnością cieszą się w dwóch krajach Europy – Anglii i Niemczech – a tam wyraźnie dominuje Football Manager.

Twórcy FIFA Manager doszli do wniosku, że jedynym rozwiązaniem, jakie mogłoby podratować tę serię, byłoby zastosowanie nowego silnika oraz implementacja rozbudowanych opcji sieciowych. Jednak po dokładnej ocenie przewidywalnych zysków i strat, postanowiono ostatecznie pożegnać się z cyklem. Miłośnikom tego typu produkcji nie pozostało nic innego, jak przesiąść się (jeśli jeszcze tego nie zrobili) na wydawaną przez firmę SEGA serię Football Manager. Oby tylko brak konkurencji nie sprowadził jej na manowce.

Pecetowy cykl menedżerów piłkarskich FIFA Manager został zapoczątkowany w 2002 roku. Od tamtego czasu, co roku ukazywały się kolejne jego odsłony, oferując nowe opcje, drużyny i zawodników. W sumie studio Bright Future stworzyło 12 indywidualnych części FIFA Manager, których wydawaniem zajmowała się firma Electronic Arts.

  1. Oficjalna strona serii FIFA Manager