Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2014, 12:27

autor: Kamil Zwijacz

Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara - słynny detektyw rozpoczyna śledztwo

Dziś debiutuje nowa odsłona przygód słynnego detektywa Sherlocka Holmesa o podtytule Zbrodnia i kara (Crimes and Punishments). Produkcja dostępna jest na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach osobistych.

Miłośnicy detektywistycznych przygodówek mają dziś swoje małe święto, gdyż na rynku debiutuje gra Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara (Sherlock Holmes: Crimes and Punishments) od studia Frogwares. Produkcja dostępna jest na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach osobistych. Polska wersja (napisy) udostępniona została tylko na PC-tach - w przypadku pozostałych edycji trzeba się zadowolić językiem angielskim. Przy okazji publikujemy najnowszy, premierowy zwiastun produkcji, który obejrzycie powyżej.

W Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara wcielamy się w tytułowego detektywa, który tym razem musi się uporać nie z jedną, a z kilkoma trudnymi sprawami. Kolejną nowością w porównaniu do wcześniejszych odsłon serii jest zmiana technologii. Twórcy zrezygnowali z autorskiego silnika i przerzucili się na Unreal Engine 3, zapewniając tym samym lepszą oprawę graficzną. Czy to jednak wystarczyło do stworzenia świetnej produkcji?

Sherlock Holmes od dziś rozwiązuje zagadki na PC, PS4, PS3, XOne i X360. - Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara - słynny detektyw rozpoczyna śledztwo - wiadomość - 2014-09-30
Sherlock Holmes od dziś rozwiązuje zagadki na PC, PS4, PS3, XOne i X360.
Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara w skrócie:
  • Gatunek: przygodówka
  • Deweloper: Frogwares
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne, PS3 i X360
  • Data premiery: 30 września 2014 roku

W Internecie nie znajdziemy jeszcze zbyt wielu recenzji uznanych serwisów, ale według przedstawicieli takich mediów jak PlayStation Universe (wersja na PS4) i Hooked Gamers (PC-towa edycja) źle na pewno nie jest. W pierwszym przypadku wystawiono notę 7/10, a w drugim aż 9,5/10. Wśród zalet wymienia się m.in. różne możliwości prowadzenia śledztw, bardzo dobrą oprawę audio-wideo i wciągającą historię. Jeżeli chodzi o wady to wypunktowano właściwie tylko możliwość pominięcia niektórych sekwencji oraz część mini gierek, niepasujących do rozgrywki. Koniec końców pierwsze teksty nastrajają do gry bardzo optymistycznie.

Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara - słynny detektyw rozpoczyna śledztwo - ilustracja #3Deweloperem gry Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara jest założone w 2000 roku studio Frogwares, znane przede wszystkim z serii opowiadającej o przygodach słynnego detektywa. Firma ma jednak na swoim koncie kilka innych ciekawych produkcji, w tym Dracula: Origin czy też Magrunner: Dark Pulse. Obecnie deweloper pracuje nad Call of Cthulhu.