Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2014, 12:03

autor: Artur "Orbech" Raciborski

F.E.A.R. Online – data premiery i wymagania sprzętowe

F.E.A.R. Online, czyli darmowa strzelanka sieciowa oparta na znanej serii horrorów, zadebiutuje 17 października na platformie Steam tylko na komputery osobiste. Wszyscy niecierpliwi będą mogli wypróbować tytuł trochę wcześniej, bowiem 8 października rozpoczną się otwarte betatesty produkcji.

F.E.A.R. Online postraszy już 17 października. - F.E.A.R. Online – data premiery i wymagania sprzętowe - wiadomość - 2014-09-30
F.E.A.R. Online postraszy już 17 października.

O F.E.A.R. Online było dość cicho w ostatnich miesiącach i gdy już można było zacząć zastanawiać się, czy projekt nie został porzucony okazało się, że premiera tytułu odbędzie się 17 października na platformie Steam. Produkcja będzie darmową grą sieciową opartą na znanym cyklu horrorów, w którym walczymy z Almą, dziewczynką posiadającą potężne zdolności parapsychologiczne. Dla tych z was, którzy chcieliby wypróbować tytuł trochę wcześniej mamy dobrą wiadomość, ponieważ 8 października ruszą otwarte betatesty F.E.A.R. Online. Żeby wziąć w nich udział, wystarczy zapisać się na oficjalnej stronie gry. W tytule znaleźć się ma zarówno fabularna kooperacja dla czterech graczy, przypominająca tą z serii Left 4 Dead, jak i bardziej standardowe tryby rywalizacji.

Dla fanów na pewno dobrą informacją będzie, że powróci znany z trzeciej odsłony cyklu tryb Soul King, w którym gracze wcielają się w upiory przejmujące kontrolę nad walczącymi żołnierzami, by pokonać przeciwników.

Przy okazji opublikowano minimalne i zalecane wymagania sprzętowe gry, które możecie zobaczyć poniżej.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Pentium IV 3.2GHz
  • Pamięć RAM: 1 GB
  • Karta graficzna: GeForce 6600GT 512MB
  • Miejsce na dysku:  10 GB
  • System operacyjny: Windows XP SP2

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Dual Core 2.4 GHz
  • Pamięć RAM: 2 GB
  • Karta graficzna: GeForce 8600GT 1GB
  • Miejsce na dysku: 10 GB
  • System operacyjny: Windows 7 (32bit/64bit)

Pierwsza odsłona cyklu F.E.A.R. zadebiutowała w 2005 roku i spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów. Chwalono grę za niesamowitą atmosferę grozy oraz jedną z najlepszych sztucznych inteligencji w historii gier. Cztery lata później wyszedł F.E.A.R. 2: Project Origin, a w 2011 roku pojawiła się trzecia część serii. Za stworzenie pierwszych dwóch odsłon odpowiada studio Monolith Productions, jednak porzuciło ono cykl na rzecz pracy nad innymi produkcjami. F.E.A.R. Online tworzy koreańskie studio Inplay Interactive, a wydawcą tytułu jest firma Aeria Games.