Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2014, 11:21

autor: Draug

Dragon Age: Inkwizycja – kreator postaci i nowe gameplaye

W sieci nastąpił kolejny wysyp filmów pokazujących grę Dragon Age: Inkwizycja w akcji. Studio BioWare zaprezentowało ekran dostosowywania wyglądu postaci, a także rozgrywkę w nowej lokacji - krasnoludzkim mieście Valammar. Oprócz tego do sieci trafił gameplay z imprezy EGX London.

Dragon Age: Inkwizycja w skrócie:
  • Producent: BioWare
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Gatunek: cRPG w realiach fantasy
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, XOne, PS4
  • Termin premiery (świat): 18 listopada 2014

Internet po raz kolejny rozpieszcza nas wysypem materiałów wideo ze zbliżającej się wielkimi krokami gry Dragon Age: Inkwizycja – w sieci pojawiły się trzy nowe filmy, trwające łącznie około godziny (wszystkie widnieją powyżej). Na początek wypada wspomnieć o nagraniu przygotowanym przez studio BioWare – deweloper zaprezentował ekran tworzenia postaci, a przynajmniej tę jego część, która ma związek z dostosowywaniem wyglądu bohatera. Możemy zobaczyć mnogość opcji związanych z kształtowaniem twarzy protagonisty reprezentującego każdą z czterech grywalnych ras – kolor siatkówki oczu (odrębnie dla wewnętrznej i zewnętrznej części), zarost, tatuaże, blizny, rogi (u qunari) makijaż etc. Warto zwrócić uwagę, że oprócz klasycznych suwaków, mamy tu rozwiązanie przypominające poniekąd wydane niedawno The Sims 4 – o kształcie i rozmiarze niektórych części fizjonomii bohatera decydujemy, kreśląc kursorem po wizerunku postaci, zamiast przeciągać suwak w lewo i w prawo.

Kolejne dwa materiały zawierają gameplay. Pierwszy film pochodzi z niedawnej imprezy EGX London i pokazuje rozgrywaną na bagnistym obszarze The Fallow Mire misję odbicia żołnierzy Inkwizycji pojmanych przez dzikich Awarów – mamy więc do czynienia z etapem, który już kilkukrotnie widzieliśmy.

Na szczęście drugi film przedstawia się znacznie bardziej interesująco. Mowa tu o nagraniu prawie godzinnego livestreamu, na którym możemy zobaczyć menu główne, a także tworzenie postaci i – co najciekawsze – czystą rozgrywkę, toczoną w zbudowanym przez krasnoludów malowniczym mieście Valammar (mniej więcej od 28:20).