Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2013, 10:49

autor: qjin

Street Fighter V w 2018 roku. Tekken X Street Fighter nadal w produkcji

Producent z firmy Capcom zdradził, że proces tworzenia piątego Street Fighter będzie długi i żmudny, a gry nie należy spodziewać się przed 2018 rokiem. Z innego źródła wiemy, że Tekken X Street Fighter, bijatyka uważana za „martwą”, nadal jest w produkcji.

Firma Capcom planuje wydać Street Fighter V najwcześniej w 2018 roku - Street Fighter V w 2018 roku. Tekken X Street Fighter nadal w produkcji - wiadomość - 2013-08-06
Firma Capcom planuje wydać Street Fighter V najwcześniej w 2018 roku
Kolejne odsłony Street Fighter:
  • Ultra Street Fighter IV – 2014 rok
  • Tekken X Street Fighter – 2015 rok?
  • Street Fighter V – 2018 rok

Na Street Fighter V poczekamy sobie dobrych kilka lat – zapewnił Tomoaki Ayano, producent z japońskiej firmy Capcom, tłumacząc, że „proces produkcyjny jest długi i żmudny. Jeśli spojrzymy wstecz, sześć lat dzieli Street Fighter II i III oraz dziewięć Street Fighter III i IV”. Według Ayano premiera „piątki” nastąpi nie wcześniej niż w 2018 roku, czyli dziewięć lat po wydaniu „czwórki”.

Najbliższe lata będą wypełnione „pomniejszymi” odsłonami serii, w tym Ultra Street Fighter IV - Street Fighter V w 2018 roku. Tekken X Street Fighter nadal w produkcji - wiadomość - 2013-08-06
Najbliższe lata będą wypełnione „pomniejszymi” odsłonami serii, w tym Ultra Street Fighter IV

Nie oznacza to jednak, że przez ten okres nie zobaczymy żadnej nowej bijatyki związanej z marką Street Fighter. W wywiadzie dla serwisu Siliconera Katsuhiro Harada, producent z firmy Namco Bandai, stwierdził, że nieco zapomniany Tekken X Street Fighter jest nadal w produkcji. Mimo że o grze słuch zaginął, to twórcy uspokajają i czekają na odpowiedni czas, by podzielić się z graczami nowinkami na jej temat. Jednym z powodów nieujawniania nowych szczegółów jest Street Fighter X Tekken, który wciąż wymaga aktualizacji. Producent nie chce zapewne spieszyć się z wydaniem, tym bardziej, że czymś trzeba umilić okres oczekiwania na Street Fighter V.

Jednym z takich „umilaczy” będzie kolejna wariacja na temat „czwórki”, która została zapowiedziana w połowie lipca tego roku. W Ultra Street Fighter IV, bo o tym tytule mowa, doczekamy się nowych aren, postaci oraz ciosów. Tomoaki Ayano odniósł się do „twarzy”, jakie zobaczymy w nadchodzącej odsłonie serii. Elena, Rolento, Hugo oraz Poison nie będą kopią ze Street Fighter X Tekken. „Gdybyśmy skopiowali postacie i wkleili je do nowej odsłony, to bez wątpienia byłyby one najsilniejszymi wojownikami w grze” – ujawnił producent z firmy Capcom. Przyczyną jest nieco odmienny gameplay, gdyż w ostatniej części serii podstawą systemu walki są tzw. Boost Combos, których nie ma w „czwórce”. Przez wykorzystanie innych rozwiązań twórcy muszą wprowadzić istotne zmiany w najbliższej części, dodając wiele zupełnie nowych ataków.

W Tekken X Street Fighter prędko nie zagramy, ale okres oczekiwania umili nam Ultra Street Fighter IV - Street Fighter V w 2018 roku. Tekken X Street Fighter nadal w produkcji - wiadomość - 2013-08-06
W Tekken X Street Fighter prędko nie zagramy, ale okres oczekiwania umili nam Ultra Street Fighter IV

Premiery Ultra Street Fighter IV należy spodziewać się w pierwszym kwartale 2014 roku. Gra ukaże się na PC, PlayStation 3 i Xboksa 360 w dwóch wydaniach ze wszystkimi do tej pory wypuszczonymi DLC. W Tekken X Street Fighter zapewne zagramy nie wcześniej niż w 2014-2015 roku.