Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPSVPS3X360PS4XONE
Okładka The Walking Dead: 400 Days (PC)

The Walking Dead: 400 Days

Rozszerzenie w formie płatnego DLC do popularnej gry przygodowej The Walking Dead. Dodatek stworzony został przez ekipę deweloperską studia Telltale Games i wprowadza zupełnie nowy rozdział do przedstawionej historii.

To jest dodatek do gry The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season One.

Przygodowe | point-and-click | zombie | postapokalipsa | komiksy | pakiet | epizodyczne

Okładka The Walking Dead: 400 Days (PC)

data premiery gry:

2lip2013

PS3

3lip2013

PC

5lip2013

X360

20sie2013

PSV

14paź2014

PS4 XONE

The Walking Dead: 400 Days na PC, PS4 itd. to dodatek DLC do pierwszego sezonu epizodycznej przygodówki The Walking Dead studia Telltale Games.

Rozszerzenie wzbogaca grę o dodatkowy rozdział. Opowiada on o pierwszych czterystu dniach od wybuchu epidemii, która przeobraziła większość ludzkiej populacji w krwiożercze zombie. Wydarzenia śledzimy z perspektywy pięciu nowych postaci, a każda z nich otrzymała własną historię, więc sami możemy wybrać w jakiej kolejności je rozegrać. Wszystkie obracają się jednak wokół postoju ciężarówek, zlokalizowanego obok zjazdu z jednej z autostrad w stanie Georgia.

Podobnie jak podstawowa wersja The Walking Dead, dodatek 400 Days jest dosyć nietypową przygodówką z powodu nikłej ilości zagadek logicznych. W grze jest raptem garstka łamigłówek, a większość z nich jest raczej prosta. Zamiast tego zabawa polega więc głównie na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i podejmowaniu ciężkich decyzji, które kierują fabułę na odmienne tory. Co pewien czas pojawiają się również proste sekwencje zręcznościowe. Co ciekawe, decyzje podjęte przez nas w trakcie przechodzenia podstawowej wersji The Walking Dead mają wpływ na wydarzenia w dodatku. Natomiast wybory dokonane w 400 Days kształtują niektóre wątki w kolejnych odsłonach serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 738 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,4 / 10 na podstawie 100 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Walking Dead: 400 Days

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Walking Dead: 400 Days

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 1024 MB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7
Recenzja DLC 400 Days do gry The Walking Dead - czy na to czekaliśmy?
Recenzja DLC 400 Days do gry The Walking Dead - czy na to czekaliśmy?

Recenzja 5 lipca 2013, 10:21

Nie sposób w tym momencie przewidzieć, czy rozszerzenie okaże się w pełni reprezentatywne dla tego, co Telltale Games zaserwuje w drugim sezonie. Pewne jest natomiast, że poznaliśmy nowe osoby dramatu, ale nie wyobrażam sobie, żeby wzorem 400 Days następne epizody dzielić pomiędzy nich. Pierwsza część cyklu dobitnie pokazała, że potrzebny jest jeden, wyrazisty protagonista, albowiem wówczas znacznie łatwiej zaangażować się w jego losy. Inna sprawa, że w omawianym dodatku ciężko znaleźć osobowość równie charyzmatyczną jak Lee. Perspektywa sterowania takim Wyattem, Bonnie czy Russellem po tym krótkim wprowadzeniu wydaje się mało zachęcająca.

PC
PS3
X360
PSV
PS4
XONE