Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2013, 09:00

autor: Góral

The Walking Dead - w tym miesiącu poznamy nowe informacje o drugim sezonie

Fani gry The Walking Dead jeszcze w tym miesiącu otrzymają nowe informacje na temat wyczekiwanego drugiego sezonu - zdradziło studio Telltale Games.

Studio Telltale Games wyjawiło na Twitterze, że w tym miesiącu nastąpi duża zapowiedź związana z drugim sezonem gry The Walking Dead. Niestety nie podzielono się żadnymi szczegółami.

The Walking Dead - wpis studia na Twitterze. - The Walking Dead - w tym miesiącu poznamy nowe informacje o drugim sezonie - wiadomość - 2013-10-14
The Walking Dead - wpis studia na Twitterze.

Obecnie możemy posiłkować się jedynie wcześniejszymi informacjami. Według doniesień z marca bieżącego roku, pierwszy epizod „dwójki” ma wyjść jesienią. Należy jednak pamiętać, że w ostatni piątek zadebiutowała gra The Wolf Among Us, która także została podzielona na odcinki. Wydaje się więc, że deweloper prawdopodobnie przełoży termin premiery, by nie kolidować z tym tytułem. Przy okazji warto zaznaczyć, że wpis na Twitterze mówi również o tej produkcji, jednak nie zdradza niczego konkretnego.

Wracając jednak do The Walking Dead i „dużego newsa”. Wydaje się, że Telltale Games na 99% zdradzi oficjalną datę premiery. Można także podejrzewać, że projekt pojawi się na konsolach obecnej i przyszłej generacji konsol oraz komputerach PC. Na razie to jednak tylko moje przypuszczenia, a na ich potwierdzenie lub zaprzeczenie musimy poczekać jeszcze kilka(naście) dni.

Przy okazji warto wspomnieć, że amerykańska organizacja ESRB, przyznająca kategorie wiekowe grom, dodała do swojej bazy The Walking Dead: Game of the Year Edition, w wersji na komputery PC i konsole Xbox 360, PlayStation 3. Szczegółów nie znamy, jednak w jej składzie z pewnością pojawią się wszystkie epizody, w tym rozszerzenie 400 Days.

The Walking Dead - w tym miesiącu poznamy nowe informacje o drugim sezonie - ilustracja #2The Walking Dead to gra przygodowa oparta na serialu telewizyjnym i komiksach Roberta Kirkmana. Pierwszy epizod zadebiutował w kwietniu 2012 roku, a piąty, ostatni, w listopadzie. Produkcja okazała się jedną z największych niespodzianek ostatnich lat, zdobywając uznanie zarówno wśród mediów (gra roku w serwisie Metacritic), jak i graczy (sprzedano 8,5 mln epizodów – dane ze stycznia 2013 roku).