Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2014, 11:47

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

The Walking Dead - sprzedano ponad 28 milionów epizodów

Studio Telltale Games sprzedało ponad 28 mln epizodów serii gier przygodowych The Walking Dead. Do tej pory na rynku zadebiutował cały pierwszy sezon (pięć odcinków plus jeden dodatkowy - 400 Days) oraz cztery epizody The Walking Dead: Season Two.

The Walking Dead - sprzedano ponad 28 milionów epizodów - ilustracja #1

Według informacji opublikowanej w serwisie Gamasutra, wszystkie epizody serii gier przygodowych The Walking Dead od studia Telltale Games, dostępnej na większości obecnych konsol, komputerach PC i urządzeniach mobilnych, sprzedały się w liczbie przekraczającej 28 mln sztuk. Ostatnie dane na ten temat pojawiły się na początku 2013 roku, kiedy to ujawniono, że poszczególne odcinki The Walking Dead: Season One rozeszły się w ilości 8,5 mln egzemplarzy w ciągu siedmiu miesięcy obecności na rynku. Jak więc widać, drugi sezon również cieszy się ogromnym wzięciem, a najbliższe plany dewelopera zakładają wyprodukowanie trzeciej serii, co potwierdzono kilka dni temu podczas panelu firmy Skybound Entertainment (wydawca komiksu Żywe trupy) na konwencie Comic-Con.

Obecnie to jednak pieśń przyszłości, gdyż na swoją premierę czeka jeszcze ostatni, piąty epizod drugiego sezonu. Nie ma on jeszcze ustalonej dokładnej daty, ale wziąwszy pod uwagę, że kilka dni temu zadebiutował czwarty odcinek, to możemy się go spodziewać gdzieś we wrześniu.

Pierwszy sezon przygodówki The Walking Dead od studia Telltale Games okazał się jedną z najlepszych produkcji 2012 roku. Tytuł zdobył szereg branżowych nagród, mógł się pochwalić najlepszą średnią ocen w serwisie Metacritic, a nawet trafił do jednej z norweskich szkół, będąc zachętą dla uczniów do dyskutowania na temat dylematów etycznych.