Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 lipca 2014, 12:50

autor: Jiker

Enterchained – walki gladiatorów spiętych łańcuchem za kilka tygodni na iOS i Androidzie

Enterchained to ciekawie zapowiadająca się gra walki, traktująca o rywalizacji gladiatorów na starożytnych arenach i koloseach. Produkcja studia Featherweight Games z Australii zagości za kilka tygodni na smartfonach i tabletach z systemami Android oraz iOS.

Za kilka tygodni na smartfonach i tabletach z systemami iOS oraz Android zagości zręcznościówka Enterchained. Produkcja australijskiego studia Featherweight Games stanowi rozwinięcie prototypu opracowanego podczas jednego z popularnych 48-godzinnych jamów, w trakcie których niezależni deweloperzy przekuwają w rzeczywistość swoje pomysły na gry. Tytuł jest już dostępny na komputerach osobistych (aktualnie walczy o wejście na Steama w programie Greenlight).

Enterchained to gra walki, w której przejmiemy kontrolę nad dwoma gladiatorami połączonymi ze sobą grubym łańcuchem. Tak zespoleni trafimy na arenę, gdzie naszym celem będzie przetrwanie jak najdłużej i zdobycie możliwie największej liczby punktów. Przeszkodzą nam w tym liczni przeciwnicy, wbiegający na arenę w jednym celu – aby uniemożliwić nam ustanowienie kolejnego rekordu punktowego.

Cały wic polega na tym, że w przeciwieństwie do edycji pecetowej, gdzie gladiatorów kontroluje dwóch graczy, odsłona mobilna postawi na samotną zabawę. Sterowanie dwójką wojowników naraz nastręczy zapewne wiele problemów i znacznie utrudni zabawę. Z drugiej strony użytkownik nie będzie zdany na łaskę i niełaskę towarzysza gladiatorskiej niedoli i sam zrealizuje każdą akcję. A należy zauważyć, że gra, choć dynamiczna, kładzie duży nacisk na skrupulatne planowanie kolejnych ataków. Duże znacznie ma chociażby umiejętne korzystanie z łańcucha, potrafiącego zwalić z nóg wielu wrogów jednocześnie.

W zamian za dobre wyniki, gracz będzie w stanie odblokować czterech kolejnych wojowników oraz tyle samo rodzajów broni. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że twórcom ze studia Featherweight Games uda się opracować intuicyjny system sterowania. Bez niego czerpanie przyjemności z zabawy będzie mocno utrudnione. Na koniec warto zwrócić uwagę na całkiem interesującą warstwę wizualną gry, przywodzącą na myśl kredowe rysunki na szkolnej tablicy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.