Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2014, 11:04

autor: Góral

The Walking Dead - przygodówka studia Telltale Games trafiła do norweskiej szkoły

Profesor Tobias Staaby z norweskiej szkoły Nordahl Grieg postanowił wykorzystać grę The Walking Dead do nauczania swoich podopiecznych. Przygodówka typu point-and-click studia Telltale Games posłużyła do rozpoczęcia dyskusji na temat dylematów etycznych. Pomysł okazał się sukcesem i zaowocował zwiększonym zaangażowaniem uczniów w prowadzone zajęcia.

The Walking Dead z 2012 roku okazało się być jedną z najlepszych gier ostatnich lat, nawet pomimo faktu, że jest to swoisty samograj. Tytuł został ciepło przyjęty zarówno przez media jak i samych graczy, którzy w siedem miesięcy zakupili 8,5 mln odcinków pierwszego sezonu przygodówki point-and-click. W ostatnich dniach wyszło na jaw, że nie tylko branża gier doceniła produkcję studia Telltale Games, która wdarła się także do… szkół. Jak donosi norweski serwis NRK.no, The Walking Dead przez dwa tygodnie było namiętnie ogrywane na zajęciach profesora Tobiasa Staaby’ego w szkole średniej Nordahl Grieg w Bergen. Nauczyciel chciał w ten sposób zachęcić swoich podopiecznych do dyskusji na temat dylematów etycznych.

Podczas zabawy uczniowie wypełniali anonimowe ankiety, w których opisywali dokonane przez siebie wybory. Ich wyniki były następnie omawiane podczas dalszych części lekcji. Ciekawy eksperyment okazał się sukcesem – uczniowie czynniej udzielali się podczas zajęć i w łatwiejszy sposób nabyli wiedzę dotyczącą różnych modeli etycznych. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule na NRK.no, jednak jest on dostępny tylko po norwesku, więc lepszym wyborem będzie obejrzenie powyższego materiału wideo. Pamiętajcie tylko o włączeniu angielskich napisów.

Zajęcia dotyczące etyki w norweskiej szkole Nordahl Grieg. Źródło: NRK.no. - The Walking Dead - przygodówka studia Telltale Games trafiła do norweskiej szkoły - wiadomość - 2014-01-20
Zajęcia dotyczące etyki w norweskiej szkole Nordahl Grieg. Źródło: NRK.no.

Przy okazji przypominam, że w zeszłym miesiącu wypuszczono pierwszy epizod drugiego sezonu The Walking Dead - All That Remains. Tytuł dostępny jest na komputerach PC, konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz urządzeniach mobilnych (iOS). Nasze wrażenia na temat tej produkcji przeczytacie w tym miejscu.

The Walking Dead - przygodówka studia Telltale Games trafiła do norweskiej szkoły - ilustracja #2The Walking Dead to seria gier przygodowych typu point-and-click tworzonych przez studio Telltale Games. Emisję pierwszego sezonu, podzielonego na pięć głównych epizodów oraz jeden dodatkowy (400 Days), rozpoczęto w kwietniu 2012 roku. W grudniu 2013 roku zadebiutowała kontynuacja, której kolejne odcinki ukazywać będą się w najbliższych miesiącach.

W grze mamy okazję pokierować losami ludzi, którzy starają się przetrwać w świecie opanowanym przez zombie. W „jedynce” wcielaliśmy się w Lee Everetta, natomiast w kontynuacji zostaje on zastąpiony przez Clementine – jedną z głównych bohaterek pierwszego sezonu.

Norwescy uczniowie grają w The Walking Dead. Źródło: NRK.no. - The Walking Dead - przygodówka studia Telltale Games trafiła do norweskiej szkoły - wiadomość - 2014-01-20
Norwescy uczniowie grają w The Walking Dead. Źródło: NRK.no.