Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2014, 11:10

autor: Draug

Assassin’s Creed: Unity i Far Cry 4 – wersje PC tworzy Ubisoft Kijów

Jak podają źródła zbliżone do oficjalnych, gry Assassin’s Creed: Unity i Far Cry 4 w wersjach na pecety są opracowywane przez studio Ubisoftu w Kijowie. Wieść tę można uznać za lekko niepokojącą, jako że ten sam zespół był wcześniej odpowiedzialny chociażby za niedopracowaną komputerową edycję Assassin’s Creed III.

Serwis DSOGaming przedstawił argumenty dowodzące, że gry Assassin’s Creed: Unity i Far Cry 4 w wersjach na komputery osobiste są tworzone przez zespół Ubisoftu w Kijowie. Informacja pochodzi z anonimowych źródeł DSOG oraz ze strony Wikipedii poświęconej wspomnianemu studiu. Co prawda, ostatnia aktualizacja sekcji dotyczącej tworzonych przez nie tytułów została dokonana w maju przez użytkownika o ukraińskim adresie IP, jednak nie wiemy, czy była to osoba związana z Ubisoftem. Ponadto tych samych informacji brakuje na oficjalnej witrynie omawianego studia. Przytoczoną wiadomość – jeśli jest ona prawdziwa – można uznać za nieco niepokojącą. Po pierwsze, oznaczałaby ona, że PC nie jest wiodącą platformą sprzętową dla francuskiego giganta przy tworzeniu omawianych gier (w odróżnieniu chociażby od Far Cry 3), co mogłoby sprawić, że użytkownicy komputerów otrzymają zwykły port wersji na konsole Xbox One i PlayStation 4. Po drugie, Ubisoft Kijów był przedtem odpowiedzialny za pecetowe wersje gier takich jak Assassin’s Creed III i Assassin’s Creed IV: Black Flag, które zasłynęły (zwłaszcza pierwsza z wymienionych) kiepską optymalizacją i dużą liczbą trawiących je bolączek natury technicznej.

Czyżby Ubisoft po raz kolejny narażał się posiadaczom pecetów? - Assassin’s Creed: Unity i Far Cry 4 – wersje PC tworzy Ubisoft Kijów - wiadomość - 2014-07-29
Czyżby Ubisoft po raz kolejny narażał się posiadaczom pecetów?

Assassin’s Creed: Unity i Far Cry 4 – wersje PC tworzy Ubisoft Kijów - ilustracja #2Assassin’s Creed: Unity to siódma główna odsłona przebojowej serii przygodowych gier akcji osadzonych w historycznych realiach, które są tłem dla fikcyjnego konfliktu asasynów i templariuszy. Tym razem trafimy do Francji w czasach wielkiej rewolucji z końca XVIII wieku, a głównym obszarem naszych działań będzie Paryż. Jest to pierwsza gra z cyklu powstająca z myślą o konsolach ósmej generacji, dzięki czemu oferuje znaczące usprawnienia techniczne (bardziej realistycznie i dokładniej odwzorowany świat, więcej postaci nieżależnych na ulicach miast etc.). Produkcja ukaże się 28 października tego roku na PC, XOne i PS4.

Assassin’s Creed: Unity i Far Cry 4 – wersje PC tworzy Ubisoft Kijów - ilustracja #3Far Cry 4 to czwarta odsłona serii sandboksowych strzelanek z widokiem FPP. Tym razem akcja jest osadzona w fikcyjnym państwie Kyrat w Himalajach, gdzie panuje charyzmatyczny i szalony dyktator Pagan Min. Pod względem mechanizmów rozgrywki nie uświadczymy wielkich różnic względem „trójki” – dostaniemy rozległy, otwarty świat z mrowiem atrakcji i aktywności, długą kampanię, naleciałości z gatunku cRPG, rozbudowany tryb kooperacji etc. Tytuł ukaże się 18 listopada tego roku na PC, X360, PS3, XOne i PS4.