Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSPS3WiiPS4X360XONE
Okładka Back to the Future (PC)

Back to the Future

Epizodyczna gra przygodowa oparta na motywach kultowej trylogii Roberta Zemeckisa Powrót do Przyszłości.

Przygodowe | point-and-click | filmy | podróże w czasie | epizodyczne

Okładka Back to the Future (PC)

data premiery gry:

anulowana

Wii

22gru2010

PC

15lut2011

PS3

7mar2013

iOS

13paź2015

X360 PS4 XONE

Back to the Future to epizodyczna przygodówka, będąca adaptacją serii popularnych filmów fantastyczno-naukowych, znanych w naszym kraju pod tytułem Powrót do Przyszłości. Gra nie jest jednak interaktywną wersją filmowych wydarzeń, ale ich kontynuacją. Za tytuł odpowiedzialne jest studio Telltale Games, które na koncie ma takie cykle jak Sam and Max, Wallace and Gromit czy Tales of Monkey Island.

Gra opowiada o perypetiach dwójki przyjaciół - amerykańskiego nastolatka Marty’ego McFly’a oraz szalonego naukowca Emmetta „Doc” Browna. Największym wynalazkiem tego drugiego jest wehikuł czasu pod postacią samochodu DeLorean DMC-12. Nietypowy duet wykorzystuje niezwykłą maszynę do podróży w czasie, odwiedzając zarówno przeszłość, jak i przyszłość. Historia zaczyna się sześć miesięcy po zakończeniu filmowej trylogii. Marty otrzymuje wiadomość od doktora, który zaginął gdzieś w kontinuum czasoprzestrzennym i nie wahając się długo, postanawia wyruszyć mu na ratunek.

Back to the Future to podzielona na odcinki gra przygodowa. Zabawa polega na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu konwersacji, zbieraniu przedmiotów i wskazówek oraz rozwiązywaniu zagadek. Zgodnie z duchem filmowych pierwowzorów rozgrywkę uatrakcyjniają też nieoczekiwane zwroty akcji. Gra dzieli się na kilka samodzielnych epizodów. Każdy z nich można rozegrać bez znajomości pozostałych, choć ukończenie całej serii we właściwej kolejności daje znacznie większą satysfakcję.

Produkcja działa na autorskim silniku graficznym Telltale Games i oferuje kolorową grafikę o nieco kreskówkowym stylu. Trzeba przy tym podkreślić, że strona wizualna jest zdecydowanie bardziej realistyczna niż oprawa, jaką serwowały poprzednie pozycje tego studia. W grze głosu użyczył między innymi znany z filmowego pierwowzoru Christopher Lloyd, a w pracach nad fabułą zaangażowany był scenarzysta trylogii Bob Gale.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 538 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 162 głosów czytelników.

Wymagania sprzętowe Back to the Future

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Back to the Future - recenzja gry
Back to the Future - recenzja gry

Recenzja 20 stycznia 2011, 13:16

Pierwszy epizod Powrotu do przyszłości wydaje się grą nieco ubogą i niedokończoną. To nie przygodówka, w której możemy przeklikać dziesiątki obiektów na ekranie, aby wysłuchać komentarzy i poszukać wskazówek. Do finału dobrniemy w zaledwie 2-3 godziny i chociaż jest on całkiem niezły, to następuje chyba odrobinę za szybko. Kolejny odcinek zapowiada się ciekawie, bo najprawdopodobniej będziemy musieli bawić się w nim w podchody znane z drugiej części filmu (a więc unikać kopii bohatera). Trudno jednak powiedzieć teraz jednoznacznie czy nowy miniserial spełni oczekiwania. Początek jest niezły, chociaż nie tak esencjonalny i bogaty w detale, jak chcielibyśmy po tylu latach czekania. Jeśli kolejne odcinki przyniosą tylko treść, a nie nowe pomysły, to Powrót do przyszłości pozostanie tylko „kolejną przygodówką” na koncie studia.

PC
X360
PS3
Wii
PS4
XONE
iOS