Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2015, 18:02

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Back to the Future: The Game - 30th Anniversary Edition oficjalnie zapowiedziane

Studio Telltale Games oficjalnie zapowiedziało przygodówkę Back to the Future: The Game - 30th Anniversary Edition na konsole Xbox One, PlayStation 4 i Xbox 360. Tytuł ukaże się w Europie 16 października bieżącego roku.

W sierpniu bieżącego roku pojawiły się niepotwierdzone informacje głoszące nadejście przygodówki Back to the Future od Telltale Games w wersji na konsole PlayStation 4, Xbox One i Xbox 360. Dziś studio oficjalnie zapowiedziało rzeczony projekt, który doczeka się podtytułu 30th Anniversary Edition. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, produkcja ukaże się 13 października (w Europie trzy dni później) i dostępna będzie zarówno w cyfrowej, jak i pudełkowej wersji (obecnie nie wiemy czy któryś z rodzimych dystrybutorów zdecyduje się na wydanie gry w Polsce). Back to the Future: The Game - 30th Anniversary Edition oferować ma ulepszona oprawę graficzną (tekstury), a także lepsze udźwiękowienie nad którym pracował m.in. aktor Tom Wilson (zagrał Biffa Tannena, Griffa Tannena i Buforda "Mad Doga" Tannena w filmowej trylogii).

Back to the Future: The Game - 30th Anniversary Edition oficjalnie zapowiedziane - ilustracja #1
Back to the Future: The Game - 30th Anniversary Edition w skrócie:
  • Gatunek: przygodówka
  • Deweloper: Telltale Games
  • Platformy sprzętowe: PS4, XOne, X360
  • Data premiery: 13 października (USA), 16 października 2015 roku (Europa)
  • Inne: ulepszone wydanie gry z 2010 roku

Nowe wydanie znanej już przygodówki zaoferuje także dostęp do dodatkowej zawartości w postaci nagrań wideo z procesu tworzenia gry, wywiadów z deweloperami, aktorami oraz scenarzystą i producentem filmowej trylogii Bobem Galem.

Akcja Back to the Future: The Game rozegra się sześć miesięcy po wydarzeniach przedstawionych w Back to the Future Part III. W Hill Valley znienacka pojawia się wehikuł czasu DeLorean, a w środku pojazdu znajduje się kartka z prośbą o ratunek od doktora Emmetta Browna. Marty McFly nie zastanawia się ani chwili i wyrusza w kolejną podróż w czasie do roku 1931.

Produkcja oryginalnie ukazała się w 2010 roku na komputerach PC, a w późniejszym czasie doczekała się wersji na konsolę PlayStation 3 i urządzenia mobilne oparte na systemie operacyjnym iOS. Jak to w przypadku gier studia Telltale Games, tak i ta została podzielona na kilka epizodów.