Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2015, 18:30

autor: Pirlond

Demo zestawu Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a już dostępne

W przyszłym tygodniu na PlayStation 4 ukaże się Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a, czyli pakiet odświeżonych wersji trzech wydanych dotąd głównych odsłon flagowego cyklu studia Naughty Dog. Dzisiaj natomiast Sony opublikowało demo zestawu, dzięki któremu możemy przekonać się, jak wygląda zremasterowana „dwójka”.

Udostępniona dzisiaj właścicielom konsol PlayStation 4 wersja demonstracyjna zestawu Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a pozwala zagrać w jeden z fragmentów drugiej części cyklu, a mianowicie w piąty rozdział zatytułowany Walka w mieście. Wraz z głównymi bohaterami – Nathanem i Chloe – gracze starają się w nim odnaleźć kolejną wskazówkę. To oczywiście sprowadza się do walki z zastępami uzbrojonych po zęby przeciwników. Zawarta w demie (zajmującym na dysku twardym około 7 gigabajtów) sekwencja pozwala rzucić okiem na odświeżoną przez deweloperów z Naughty Dog oprawę graficzną. Jeśli ktoś nie posiada PS4, może zerknąć na opublikowany przez internautów zapis rozgrywki ze wspomnianego wyżej piątego rozdziału zremasterowanej „dwójki”.

Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a zadebiutuje 9 października, a wchodzące w jej skład gry będą dostępne w pełnej polskiej wersji językowej. Wszystkie, bo Sony Computer Entertainment Polska zdecydowało się zlokalizować także pierwszą część cyklu, której pierwotne wydanie ukazało się w naszym kraju w oryginalnej angielskiej edycji.

W pakiecie zabraknie jednak trybów sieciowych do drugiej i trzeciej odsłony serii. Deweloperzy nie chcą dzielić społeczności graczy, a multiplayer w pierwotnych edycjach wspomnianych gier wciąż jest aktywny. Co ciekawe, twórcy początkowo planowali zawrzeć w zestawie również wydane tylko na Vicie Uncharted: Złotą Otchłań, ale ostatecznie zmieniono zdanie.