Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2015, 18:54

autor: Ender

Hitman – data debiutu, zawartość gry w dniu premiery i aktualizacje

Twórcy ze studia Io-Interactive przedstawili zawartość gry Hitman w dniu premiery, a także plany rozszerzania jej o kolejne aktualizacje. Podali również ceny poszczególnych elementów tytułu oraz datę jego premiery.

Aktualizacja: Studio IO Interactive podało też dokładną datę premiery nowego Hitmana - gra pojawi się 11 marca 2016 roku.

Pełna zawartość gry ma być dostępna dopiero w czerwcu 2016 roku - Hitman – deweloeprzy o zawartości gry w dniu premiery i jej aktualizacjach - wiadomość - 2015-09-29
Pełna zawartość gry ma być dostępna dopiero w czerwcu 2016 roku

Tydzień temu dowiedzieliśmy się, że premiera gry Hitman została przesunięta na marzec przyszłego roku. Twórcy obiecali, że poświęca ten czas na dopracowanie produkcji i odpowiednie przetestowanie jej funkcji. Dziś deweloperzy z IO Interactive podzielili się informacjami o zawartości gry w dniu jej debiutu. Jak się okazuje, nadal nie zrezygnowali oni z planów jej stopniowego popremierowego rozszerzania. Co więcej, zaproponowali fanom schemat sprzedaży tytułu, który nie jest specjalnie przyjazny dla konsumentów.

Podsumujmy więc pomysły IO Interactive. W marcu gra trafi na komputery PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4 w ograniczonej formie, o której wiedzieliśmy już od dłuższego czasu. Ta wersja zawierać będzie jedynie trzy sandboksowe mapy, 6 głównych misji w kampanii oraz dodatkowe tryby zabawy. Premierowa okrojona edycja Hitmana kosztować ma 34,99 dolarów (ok. 133 zł). W przeciągu kolejnych trzech miesięcy twórcy chcą regularnie wydawać aktualizacje poszerzające tytuł o nowe lokacje i dalszą brakującą część kampanii. Wszystkie update'y kupimy w pakiecie za 29,99 dolarów (ok. 114 zł). W sumie za grę zapłacimy więc prawie 65 dolarów (ok. 247 zł).

Oczywiście gracze mają też możliwość zakupienia podstawki jak i aktualizacji w pre-orderze za standardowe 59,99 dolarów (ok. 230 zł). Decydując się jednak na ten ruch kupujemy w ciemno rozszerzenia, bez gwarancji co do ich jakości, wielkości, a także terminowości ukazania się. Jedynym dodatkowym bonusem dla osób płacących z góry za całą grę będzie dostęp do beta-testów, w których wezmą udział posiadacze komputerów PC oraz PlayStation 4, a także „oszczędność” 5 dolarów za komplet – gra + aktualizacje.

Zawartość Hitmana w dniu premiery:

 1. 6 głównych misji kampanii
 2. 3 sandboksowe lokacje (Francja: Paryż, Włochy: Sapienza, Maroko: Makaresz)
 3. Tryb Contract, w którym gracze mogą wyeliminować potencjalnie 800 celów
 4. Cotygodniowe eventy i zadania
 5. Sugerowana cena okrojonej gry [tzw. Intro Pack] to 34,99 dolarów (ok. 133 zł)

Zawartość, która ma być opublikowana w przeciągu trzech miesięcy po premierze gry:

 1. Nowe sandboksowe lokacje: Tajlandia (kwiecień 2016), USA (maj 2016), Japonia (czerwiec 2016)
 2. Kolejne możliwości eliminacji celów
 3. Nowe misje w kampanii
 4. Cotygodniowe eventy i zadania
 5. Sugerowana cena kompletu aktualizacji [tzw. Upgrade Pack] to 29,99 dolarów (ok. 114 zł)

Widać wyraźnie, że producenci Hitmana próbują wykorzystać biznesowy model podobny do programu Early Access ze Steama. O ile ma on sens w przypadku małych niezależnych studiów deweloperskich, podobne rozwiązania nie powinny mieć swojego miejsca w segmencie wysokobudżetowych gier wspieranych przez potężnych wydawców, od których gracze oczekują innych standardów i gotowego pełnoprawnego produktu w dniu premiery. Obecnie najlepszym rozwiązaniem dla fanów Agenta 47 jest chyba poczekanie do czerwca, aż twórcy udostępnią wszystkie elementy tytułu.

Model sprzedaży Hitmana - Hitman – deweloeprzy o zawartości gry w dniu premiery i jej aktualizacjach - wiadomość - 2015-09-29
Model sprzedaży Hitmana
 1. Zapowiedź – Widzieliśmy Hitmana na gamescomie – Agent 47 ponownie w zabójczej formie
 2. Oficjalna strona internetowa gry