Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2015, 19:30

Back to the Future – przygodówka od Telltale trafi na PS4 i XONE

W październiku na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One trafi przygodówka studia Telltale Games oparta na legendarnej filmowej trylogii Powrót do przyszłości. Nowa wersja gry, która pierwotnie ukazała się w 2010 roku, zawierać będzie wszystkie wydane epizody, a także bonusowe dodatki i wywiady.

Pierwsza część filmu zadebiutowała w amerykańskich kinach 3 lipca 1985 roku - Back to the Future – przygodówka studia Telltale trafi na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One - wiadomość - 2015-08-20
Pierwsza część filmu zadebiutowała w amerykańskich kinach 3 lipca 1985 roku

Z okazji nadchodzącej trzydziestej rocznicy premiery pierwszej odsłony filmowej trylogii Powrót do przyszłości, która wypadła w lipcu tego roku, producenci opartej na licencji serii epizodycznej przygodówki Back to the Future postanowili wznowić tytuł oraz wydać go na kolejnych platformach sprzętowych. Nowa edycja gry trafi 13 października na konsole Xbox One oraz PlayStation 4 i będzie dostępna zarówno w wersji pudełkowej jak i cyfrowej. Poza oryginalną grą znajdziemy w niej także dodatki, takie jak wywiady z twórcami oraz aktorami biorącymi udział w produkcji. W tym samym czasie ukaże się również pudełkowa edycja na Xboksie 360. Do tej pory tytuł w wersji fizycznej dostępny był tylko na PC, PlayStation 3 i Wii. Sugerowaną cenę produktu ustalono na 19,99 dolarów (ok. 80 zł).

Scenariusz Back to the Future współtworzył Bob Gale, pracujący wcześniej nad oryginalnymi filmami. Akcja gry rozpoczyna się pół roku po wydarzeniach przedstawionych w ostatniej części trylogii. Marty McFly próbuje powrócić do normalnego życia po szalonych przygodach, które przeżył z doktorem Emmetem Brownem. Plany te przerywa nagłe pojawienie się wehikułu czasu zbudowanego przez jego przyjaciela, który bez pomocy kierowcy automatycznie ląduje w Hill Valley. W środku Marty znajduje wiadomość od doktora, który prosi o natychmiastową pomoc. Chłopak nie zastanawiając się długo wyrusza więc w podróż do roku 1931.

Historia podzielona została na pięć epizodów, z których każdy zabiera nas do innej epoki historycznej i pokazuje jak na przestrzeni lat zmieniało się rodzinne miasto głównych bohaterów. Ponieważ Back to the Future powstało przed wielokrotnie nagradzanym The Walking Dead, które zmieniło formulę produkcji Telltale, gra posiada w pełni linearną fabułę, ale także znacznie więcej elementów klasycznych przygodówek point-and-click. Znajdziemy więc tutaj standardowy ekwipunek postaci i różnego rodzaju zagadki logiczne.

Back To the Future ukazało się pierwotnie na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i Wii, a także komputerach PC oraz urządzeniach mobilnych z systemem iOS. W grze usłyszmy głosy Christophera Lloyda oraz Michaela J. Foksa, a także innych aktorów grających w oryginalnych filmach. Produkcja zebrała dobre oceny, chociaż recenzenci i gracze wytykali jej błędy techniczne i niezbyt interesujący gameplay.

  1. Oficjalna strona gry Back To the Future