Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2015, 20:35

Cities: Skylines - After Dark – znamy datę premiery i cenę dodatku

Deweloperzy symulatora budowy miasta Cities: Skylines przedstawili datę premiery oraz cenę pierwszego dużego dodatku dla gry, który zatytułowany został After Dark.

Na początku tego miesiąca informowaliśmy o tym, ze twórcy ze studia Colossal Order zapowiedzieli premierę pierwszego dużego dodatku dla swojego hitu, symulatora budowy miasta Cities: Skylines. Dziś ujawnili datę premiery oraz cenę tego rozszerzenia. Cities: Skylines – After Dark zadebiutuje 24 września i gracze będą mogli nabyć je za 15 dolarów (ok. 60 zł).

Główną atrakcją After Dark jest wprowadzenie w pełni funkcjonalnego cyklu dobowego, wpływającego na zachowanie się mieszkańców miasta. Zmiany będą widoczne w warstwie wizualnej, wszystkie budynki w grze otrzymały nowe tekstury, a także dodatkowe elementy, takie jak neony i podświetlane reklamy czy latarnie. Po zapadnięciu zmroku zmienia się natężenie ruchu samochodów, wzrasta przestępczość, a także kierunek przemieszczania się obywateli naszej metropolii. Zmiany pory dnia wprowadzą także wcześniej nieobecne opcje zarządzania. Poza tym, twórcy dodadzą kolejne możliwości komunikacji, takie jak lotniska międzynarodowe, taksówki, rowery czy pasy dla autobusów. Przestępców będziemy wsadzać do wybudowanych w mieście więzień.

Cities: Skylines trafiło do sprzedaży na początku marca tego roku. Tytuł ukazał się do tej pory jedynie na komputerach PC, ale twórcy zapowiedzieli także jego wersję na konsoli Xbox One. Produkcja okazała się ogromnym sukcesem i sprzedała w ponad milionie egzemplarzy, spotykając z bardzo ciepłym przyjęciem graczy oraz recenzentów, którzy nie ukrywali, że na podobny symulator budowy miasta czekali od czasów premiery Sim City 4.

  1. Recenzja gry Cities: Skylines – SimCity 4 ma wreszcie godnego konkurenta
  2. Poradnik dla gry Cities: Skylines
  3. Oficjalna strona gry Cities: Skylines