Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Cities: Skylines - After Dark (PC)

Cities: Skylines - After Dark PC

Oficjalne rozszerzenie do wydanej w 2015 roku strategii ekonomicznej Cities: Skylines, opracowanej przez twórców serii Cities in Motion, fińskie studio Colossal Order.

To jest dodatek do gry Cities: Skylines.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | budowa miasta

PC Windows
Okładka Cities: Skylines - After Dark (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24września2015

24września2015

pudełko PL

After Dark to pierwszy duży dodatek do gry Cities: Skylines – skupiającej się na budowaniu miast strategii ekonomicznej, która została wydana na PC w marcu 2015 roku i odniosła duży sukces. Tak jak „podstawka”, rozszerzenie zostało opracowane przez fińskie studio Colossal Order i wydane za sprawą szwedzkiej firmy Paradox Interactive.

Najważniejszą nowością w omawianym DLC jest cykl dobowy, który – ciekawostka – nie został zarezerwowany jedynie dla nabywców dodatku, lecz wszedł także w skład aktualizacji podstawowej gry wypuszczonej przy okazji jego debiutu. Rzecz jasna, wprowadzenie następstwa pór dnia nie stanowi jedynie efektu wizualnego – po zmroku mieszkańcy oddają się innym czynnościom niż za dnia, spada natężenie ruchu ulicznego itd.

Poza tym w grze wzbogaconej omawianym rozszerzeniem pojawia się wiele typowo nocnych budynków i funkcjonalności. Co więcej, strefy handlowe mogą zostać nastawione na specjalizację plażową – oczywiście pod warunkiem odpowiedniego, nadbrzeżnego ich zlokalizowania – lub wypoczynkową, szczególnie aktywną, gdy księżyc świeci na niebie. Oprócz tego dostępne stają się m.in. więzienia, do których trafiają przestępcy złapani przez policję, taksówki, międzynarodowe lotniska (znacznie większe niż te budowane dotychczas) oraz ścieżki rowerowe wraz z właściwymi im środkami lokomocji.

Na koniec warto wspomnieć, że pod kątem oprawy wizualnej After Dark nie ulepsza „podstawki”. Gra nadal prezentuje się zatem poprawnie i może być uruchamiana nawet na umiarkowanie wydajnych pecetach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do Cities: Skylines - After Dark

Klasyfikacja PEGI Cities: Skylines - After Dark

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Cities: Skylines - After Dark

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 3.0 GHz/AMD Athlon 64 X2 6400+ 3.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce GTX 260/Radeon HD 5670 lub lepsza
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1 64-bit
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i5-3470 3.20 GHz/AMD FX-6300 3.5 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7870 lub lepsza
  • Windows 7/8 64-bit
Recenzja dodatku After Dark do gry Cities: Skylines - po zmroku lepiej nie wychodzić z domu
Recenzja dodatku After Dark do gry Cities: Skylines - po zmroku lepiej nie wychodzić z domu

Recenzja 18 października 2015, 17:19

By dzielnice imprezowe czy też wspomniane atrakcje turystyczne przynosiły do kasy miasta określone wpływy, musimy zapewnić im rzecz jasna odpowiednie skomunikowanie. W tym celu z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie poprowadzenie odpowiedniej linii autobusowej kursującej w tamtych okolicach, ale również skorzystanie z nowych możliwości w dziedzinie transportu. Te daje chociażby dworzec autobusowy, pozwalający na jednoczesną obsługę znacznie większej ilości linii, niż miało to miejsce w przypadku wcześniejszej, standardowej zajezdni. Dobrym wyjściem z sytuacji, pozwalającym na zapewnienie niedostatków w komunikacji miejskiej zwłaszcza podczas nocnej pory, są stanowiska taksówek. Pojazdy te nie przynoszą może zbyt dużych profitów do budżetu miasta, ale pozwalają w miarę szybko i komfortowo zapewnić dojazd do miejsca przeznaczenia, a możliwość rozlokowania dodatkowych postojów sprawia, że czas oczekiwania na „taryfę” może się znacznie skrócić.