Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Cities XXL (PC)
OkładkaCities XXL (PC)

Cities XXL PC

Pełnoprawna kontynuacja popularnej strategii ekonomicznej Cities XL, która ukazała się pierwotnie w 2009 roku i w kolejnych latach doczekała się dwóch ulepszonych edycji.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | budowa miasta

Cities XXL Premiera PC

5lutego2015

pudełko PL

12lutego2015

producent: Focus Entertainment / Focus Home Interactive wydawca: Focus Entertainment / Focus Home Interactive wydawca PL: CDP Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Cities XXL

Cities: Skylines

SimCity

Cities XL

Cities XXL to rozgrywana w czasie rzeczywistym strategia ekonomiczna, traktująca o zarządzaniu współczesnym miastem. Grę opracowało wewnętrzne studio deweloperskie firmy Focus Home Interactive, czyli ten sam zespół, który stał za dwiema poprzednimi odsłonami cyklu - Cities XL 2011 oraz Cities XL 2012.

Produkcja oparta jest na podobnych rozwiązaniach co wcześniejsze części serii. Gracze wcielają się więc w burmistrza wirtualnego miasta, którego zadaniem jest zarządzanie współczesną metropolią. Podczas zabawy konieczne jest dbanie o odpowiednie tempo rozwoju aglomeracji, zaspokajanie potrzeb mieszkańców oraz bilansowanie budżetu. W tym celu m.in. konstruujemy budynki przemysłowe, mieszkalne oraz użyteczności publicznej, kładziemy infrastrukturę energetyczną i transportową oraz ustalamy wysokość podatków i świadczeń socjalnych.

Rozpoczynając zabawę, gracze mogą w daleko idący sposób skonfigurować warunki startowe, wybierając m.in. ukształtowanie terenu oraz warunki klimatyczne. Wszystko to wpływa w istotny sposób na rozgrywkę, gdyż miasto w tropikach wymaga innych rozwiązań niż np. metropolia na stoku góry.

Twórcy nie dokonali niestety zbyt wielu zmian w strukturze rozgrywki. Autorzy pokusili się jedynie o stworzenie kilku nowych map – większość rozwiązań znanych z poprzednich odsłon serii pozostała praktycznie niezmieniona. Cities XXL korzysta z tego samego silnika graficznego co poprzedniczka, więc również i w sferze technicznej tytuł prezentuje tę samą jakość.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 2,5 / 10 na podstawie 469 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.3 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Cities XXL cena w dniu premiery: 69,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Cities XXL

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Cities XXL Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.5 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 768 MB GeForce GTX 260/Radeon HD 5670 lub lepsza
  • 8 GB HDD
  • Windows Vista/7/8