Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2014, 10:30

Zapowiedziano Cities XXL

Firma Focus Home Interactive poinformowała, że w produkcji znajduje się Cities XXL, czyli kontynuacja serii strategii ekonomicznych traktujących o zarządzaniu współczesnymi aglomeracjami.

Autorzy Cities XXL chcą zawalczyć o tron najlepszej strategii ekonomicznej o zarządzaniu współczesną metropolią. - Zapowiedziano Cities XXL  - wiadomość - 2014-11-17
Autorzy Cities XXL chcą zawalczyć o tron najlepszej strategii ekonomicznej o zarządzaniu współczesną metropolią.

Mamy dobre wieści dla fanów lekko zapomnianej już serii strategii ekonomicznych Cities XL. Firma Focus Home Interactive zapowiedziała właśnie nową odsłonę cyklu, która otrzymała tytuł Cities XXL. Na razie informacje na temat gry są dosyć skromne. Wiemy, że produkcja zmierza na pecety, ale nie znamy planowanej daty premiery. Autorzy obiecują znacznie większą skalę rozgrywki. Silnik ma być na tyle potężny, aby był w stanie znieść większość ograniczeń odnośnie rozmiarów i różnorodności metropolii, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości i płynności grafiki. Pojawią się oczywiście nowe rodzaje budynków i liczne dodatkowe opcje. Więcej informacji, w tym pierwsze materiały video, ma zostać ujawnionych w najbliższych tygodniach.

Korzenie cyklu sięgają wydanego w 2006 roku City Life. Produkcja zyskała pozytywne recenzje i osiągnęła dobre wyniki sprzedaży, więc twórcy, czyli ludzie ze studia Monte Cristo, szybko przystąpili do prac nad kontynuacją zatytułowaną Cities XL, która trafiła na rynek w 2009 r. Krótko potem prawa do marki przejęła firma Focus Home Interactive i jej wewnętrzne zespoły deweloperskie opracowały następne dwie odsłony, czyli Cities XL 2011 i Cities XL 2012. Ostatnia z tych produkcji ukazała się w 2011 r. Trzyletnia cisza spowodowała, że część osób straciło już nadzieję na nową grę z cyklu, ale jak widać ostatecznie wydawca zdecydował się na stworzenie kontynuacji. Liczymy na to, że długi okres, jaki minął od poprzedniej części zaowocuje dużą ilością ulepszeń oraz nowych rozwiązań.

Zapowiedziano Cities XXL  - ilustracja #2

We wszystkich odsłonach serii gracze wcielają się w burmistrza wirtualnego miasta, którego zadaniem jest zarządzanie współczesną metropolią. Podczas zabawy konieczne jest dbanie o odpowiednie tempo rozwoju aglomeracji, zaspokajanie potrzeb mieszkańców oraz odpowiednie zbilansowanie budżetu.

  1. Oficjalna strona internetowa serii

Zapowiedziano Cities XXL  - ilustracja #3

Podejrzewamy, że wskrzeszenie marki przez Focus Home Interactive ma wiele wspólnego ze spektakularną porażką zeszłorocznego SimCity. Seria firmy Electronic Arts była do tej pory niepokonanym gigantem w kategorii strategii ekonomicznych symulujących zarządzanie współczesnymi miastami, ale najnowsza odsłona cyklu okazała się wielkim nieporozumieniem.

W odpowiedzi na słabość lidera konkurencja postanowiła zawalczyć o fanów SimCity. Poza Cities XXL w produkcji znajduje się także Cities: Skylines od firmy Paradox Interactive i studia Colossal Order, The Architect zespołu Endo Games oraz niezależny projekt Citybound. Wszystkie te gry zapowiadane są jako tytuły, które dadzą graczom to, czego brakowało w nowym SimCity, czyli przede wszystkim dużą skalę rozgrywki.