Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2015, 10:40

autor: Pirlond

Znamy datę premiery Cities XXL

Poznaliśmy konkretną datę premiery Cities XXL – kolejnej odsłony serii strategii ekonomicznych poświęconych zarządzaniu współczesnymi metropoliami. Gra ukaże się 12 lutego, o czym poinformował jej polski dystrybutor – firma CDP.pl.

Przedstawiciele CDP.pl ujawnili, że Cities XXL – kolejna odsłona strategii ekonomicznej – zadebiutuje w Polsce i w pozostałych regionach świata 12 lutego. Data premiery znalazła się w rozesłanej do mediów informacji prasowej poświęconej polskiemu wydaniu gry. Co ciekawe, światowy wydawca produkcji – Focus Home Interactive – na razie nie potwierdził tego terminu. Całkiem możliwe, że rodzimy dystrybutor ujawnił go przedwcześnie.

Cities XXL ukaże się 12 lutego - Znamy datę premiery Cities XXL - wiadomość - 2015-01-14
Cities XXL ukaże się 12 lutego

Cities XXL to zapowiedziana w listopadzie ubiegłego roku kolejna odsłona cyklu, w którym gracze zarządzają współczesnym miastem. Podobnie jak w serii SimCity, w trakcie rozgrywki należy zadbać o rozwój metropolii i zaspokojenie potrzeb jej mieszkańców. W najnowszej części skala zabawy ma zostać znacząco powiększona – silnik pozwoli na wygenerowanie aglomeracji o dużych rozmiarach. Do naszej dyspozycji twórcy zamierzają oddać ponad tysiąc zróżnicowanych budowli, a także 70 map, na których będzie można postawić własne miasto.

W Polsce produkcja zostanie wydana z polskimi napisami w cenie 79,99 zł.

Znamy datę premiery Cities XXL - ilustracja #2Początki serii sięgają 2006 roku, kiedy to światło dzienne ujrzała gra City Life. Odniosła ona na tyle duży sukces, że włodarze firmy Focus Home Interactive dali twórcom ze studia Monte Cristo zielone światło na stworzenie kolejnej części, która została wydana trzy lata później pod nazwą Cities XL. Ostatnia odsłona cyklu – Cities XL 2012 – ukazała się w 2011 roku.

Produkcje spod znaku Cities garściami czerpią z czołowego przedstawiciela gatunku, a więc SimCity. Podobnie jak w serii koncernu Electronic Arts, gracze wcielają się w burmistrza, który musi wybudować nową metropolię, a później nią sprawnie zarządzać. Nie jest to oczywiście proste zadanie – mieszkańcy mają różne potrzeby, a przeszkodą w ich spełnieniu może okazać się niewielki budżet.