Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2015, 18:15

autor: Renox

Cities: Skylines – sprzedano milion egzemplarzy gry

Studio Colossal Order wraz z firmą Paradox Interactive ogłosili, że w ciągu nieco ponad miesiąca od momentu wydania do graczy trafiło milion egzemplarzy gry Cities: Skylines, ekonomicznego symulatora pozwalającego na zarządzanie wybudowanym przez gracza miastem. Wokół omawianego tytułu powstała też spora społeczność moderska, która na platformie Steam Workshop zamieściła już ponad 33 tysiące różnych modyfikacji.

Sprzedano milion kopii gry Cities: Skylines. - Cities: Skylines – sprzedano milion egzemplarzy gry  - wiadomość - 2015-04-14
Sprzedano milion kopii gry Cities: Skylines.

Cities: Skylines, strategiczno-ekonomiczna gra od twórców serii Cities in Motion, będąca swoistą odpowiedzią na cykl SimCity, to bez wątpienia gra bardzo udana, która perfekcyjnie wręcz wstrzeliła się w gusta wielu graczy na całym świecie. Nie dość, że zebrała bardzo pochlebne recenzje w serwisach branżowych (średnia ocen w serwisie Metacritic to 85/100), również pod względem sprzedaży dorównuje najbardziej rozchwytywanym tytułom. O rekordach bitych przez omawianą produkcję pisaliśmy już niejednokrotnie (na przykład w wiadomości o sporych przychodach firmy Paradox), chociaż i tym razem mamy dla Was garść interesujących statystyk ujawnionych przez deweloperów.

Studio Colossal Order wraz z wydawca, firmą Paradox Interactive, poinformowali, że w ciągu nieco ponad miesiąca od światowej premiery przypadającej na 10 marca sprzedano milion egzemplarzy gry Cities: Skylines. Społeczność graczy związanych z omawianym tytułem również nie śpi, dając niestanny upust swojej kreatywności, czego doskonałym dowodem jest fakt, iż na łamach platformy Steam Workshop możemy znaleźć już sporo ponad 33 tysiące różnorodnych modyfikacji urozmaicających rozgrywkę.

Popularność wspomnianego tytułu zdaje się być sporym zaskoczeniem również dla samych twórców. Fredrik Wester, dyrektor generalny z firmy Paradox Interactive, przyznał, że gra nadal sprzedaje się w stałym tempie, co jest rezultatem wręcz wybitnym, zważywszy że premiera miała miejsce ponad miesiąc temu. Autorzy obiecują nadal intensywnie wspierać Cities: Skylines, co dla wszystkich zainteresowanych stanowi bardzo dobrą wiadomość na przyszłość.

Natomiast z naszej strony zachęcamy Was do zapoznania się z recenzją omawianego tytułu (ElMundo przyznał grze wysoką notę 8.5/10, pozytywnie oceniając m. in. niezłą optymalizację, duży wachlarz narzędzi kreacyjnych czy sporych rozmiarów mapy), a także szczegółowym poradnikiem dostępnym na łamach naszego serwisu.