Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2015, 17:53

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Guitar Hero Live oficjalnie zapowiedziane

Firma Activision oficjalnie zapowiedziała grę Guitar Hero Live - nową odsłonę słynnej muzycznej serii. Tytuł ukaże się jesienią bieżącego roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 i Wii U, a także na urządzeniach mobilnych.

Przed kilkoma godzinami informowaliśmy, że firma Activision zapewne ujawni dziś nową odsłonę serii Guitar Hero. Gigant branży gier wideo faktycznie postanowił wskrzesić niegdyś jedną z najpopularniejszych marek, zapowiadając Guitar Hero Live na konsole PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 i Wii U. Jednocześnie potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, głoszące, że za produkcję odpowiada studio FreeStyleGames, znane z serii DJ Hero, a wraz z tytułem na rynku zadebiutuje nowy kontroler. Dysponować ma on dwoma rzędami przycisków, po trzy w każdym. Dzięki temu zabawa będzie mogła zostać dostosowana do nowicjuszy, którzy mają korzystać z trzech dolnych klawiszy. Natomiast doświadczeni gracze połamią palce, wykonując skomplikowane kombinacje na wszystkich sześciu przyciskach.

W Guitar Hero Live pogramy przy użyciu nowego kontrolera. - Guitar Hero Live oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2015-04-14
W Guitar Hero Live pogramy przy użyciu nowego kontrolera.
Guitar Hero Live w skórcie:
  • Gatunek: gra muzyczna
  • Deweloper: FreeStyleGames
  • Wydawca: Activision
  • Platformy sprzętowe: XOne, PS4, X360, PS3, Wii U
  • Data premiery: jesień 2015 roku

Zasady rozgrywki same w sobie nie ulegną większym zmianom, ale metamorfozę przejdzie oprawa graficzna. Akcja obserwowana będzie z oczu gitarzysty, a zamiast kreskówkowych postaci widzieć będziemy prawdziwych aktorów – zarówno na scenie, jak i poza nią. Publiczność ma dynamicznie reagować na nasze poczynania, a imprezy mają odbywać się zarówno w małych klubach, jak i podczas festiwali dla tysięcy osób.

Wśród piosenek znajdziemy hity takich zespołów jak: The Black Keys, Fall Out Boy, My Chemical Romance, Gary Clark, Jr., Green Day, Ed Sheeran, The War on Drugs, The Killers, Skrillex, The Rolling Stones, The Lumineers, Carrie Underwood, Pierce the Veil czy też Blitz Kids. Jednocześnie wraz z Guitar Hero Live, które ukaże się jesienią bieżącego roku w cenie 99 dolarów (zestaw z gitarą), zadebiutuje także pierwszy muzyczny serwis z oficjalnymi teledyskami, które będzie można odgrywać. Inicjatywa zwie się GHTV i zaoferuje rozmaite klipy z możliwością grania na żądanie. Nie zdradzono szczegółów dotyczących płatności, ale można podejrzewać, że platforma nie będzie darmowa i zapewne zastąpi tradycyjne dodatki DLC z kolejnymi kawałkami. Ujawniono także, że produkcja, w odróżnieniu do nowego Rock Banda, nie będzie kompatybilna z wydanymi wcześniej utworami.

Jednocześnie Activision zdradziło, że Guitar Hero Live pojawi się w jakiejś formie na urządzeniach mobilnych, ale szczegóły na ten temat mamy poznać w późniejszym czasie.

Rozgrywka w Guitar Hero Live ma imitować prawdziwe koncerty. - Guitar Hero Live oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2015-04-14
Rozgrywka w Guitar Hero Live ma imitować prawdziwe koncerty.