Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2015, 14:00

autor: luckie

Guitar Hero Live nową odsłoną muzycznej serii? Activision ma ujawnić grę jeszcze dziś

Firma Activision ma zamiar ujawnić dziś coś dużego - najprawdopodobniej chodzi o kolejne Guitar Hero. Plotka głosi, że gra ma nosić tytuł Guitar Hero Live i oferować nowy kontroler.

Firma Activision opublikowała filmowy teaser nieokreślonej produkcji, choć sądząc po jego tematyce, najprawdopodobniej chodzi o nową odsłonę muzycznej serii Guitar Hero. Zwiastun zdradza, że do ujawnienia tytułu dojdzie dzisiaj – 14 kwietnia 2015 roku. Pogłoski na temat kolejnego Guitar Hero rozgorzały w sieci kilka tygodni temu. W lutym doszły nas słuchy, że produkcja ma zostać zapowiedziana podczas tegorocznych targów E3. W oficjalnym komentarzu wydawca ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył tej informacji, dodając jedynie, że cykl zostanie wznowiony „tylko wtedy, gdy uda się stworzyć coś, co wprowadziłoby serię w nową generację rozrywki”. Pod koniec marca brytyjski serwis informacyjny twierdził, że o grze usłyszymy 1 kwietnia – nic takiego jednak nie nastąpiło.

Guitar Hero Live nową odsłoną serii?
  1. Guitar Hero Live – możliwy tytuł nowej odsłony cyklu
  2. Gra podobno wykorzysta zmodyfikowany kontroler z dwoma rzędami po trzy klawisze każdy
  3. Zmiana perspektywy na pierwszoosobową
  4. Premiera w 2015 roku
  5. Activision ma ujawnić grę jeszcze dzisiaj

Z kolei dzisiaj strona internetowa francuskiej gazety Le Monde sypnęła nieoficjalnymi szczegółami na temat omawianej produkcji (od tego czasu oryginalną wiadomość usunięto, ale zdążył ją wyłapać serwis Eurogamer). Podobno nosi ona tytuł Guitar Hero Live i ma się ukazać jeszcze w tym roku. Za grę odpowiadać ma brytyjskie studio FreeStyleGames, twórcy podserii DJ Hero. Wieść głosi, że wykorzysta ona nowy kontroler wyposażony w sześć czarnych i białych klawiszy w dwóch rzędach po trzy. Ponadto perspektywa rozgrywki ma się zmienić na pierwszoosobową, tak aby gracz poczuł się jak prawdziwy gitarzysta na scenie.

W świetle ostatnich doniesień ogłoszenie nowego Guitar Hero wydaje się być bardzo prawdopodobne, tym bardziej, że konkurencyjne Rock Band 4 od Electronic Arts jest już w drodze. Tak czy inaczej, Activision najwyraźniej szykuje na dzisiaj mocne uderzenie.

Wielu graczy wciąż czeka na kolejne wcielenie Guitar Hero - Guitar Hero Live nową odsłoną muzycznej serii? Activision ma ujawnić grę jeszcze dziś - wiadomość - 2015-04-14
Wielu graczy wciąż czeka na kolejne wcielenie Guitar Hero

Guitar Hero to popularny cykl konsolowych gier muzycznych zapoczątkowany w 2005 roku, którego sprzedaż liczy się w dziesiątkach milionów egzemplarzy. Od tego czasu na rynku pojawiło się kilkanaście edycji i kilka podserii (np. DJ Hero, Band Hero) na różne platformy sprzętowe – od stacjonarnych konsol, po urządzenia mobilne. Seria słynie z wykorzystania specjalnych kontrolerów, dzięki którym rozgrywka imituje granie na prawdziwych instrumentach. Ostatnią dużą odsłoną było wydane jesienią 2010 roku Guitar Hero: Warriors of Rock. W 2011 roku firma Activision ogłosiła, że seria została wstrzymana do odwołania, a w marcu 2015 roku wycofano ze sprzedaży pakiety DLC.

  1. Oficjalna strona internetowa Guitar Hero