Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2015, 15:49

autor: Luc

Rock Band 4 oficjalnie zapowiedziany przez studio Harmonix

Jedna z najpopularniejszych serii gier muzycznych powraca. Po kilkuletniej przerwie doczekamy się kolejnej odsłony Rock Band, dzięki której ponownie wcielimy się w członków zespołu porywającego swoimi utworami wirtualną publiczność.

Zwołujcie znajomych – pora na aktywację Waszej rockowej kapeli! - Harmonix oficjalnie zapowiada Rock Band 4 - wiadomość - 2015-03-05
Zwołujcie znajomych – pora na aktywację Waszej rockowej kapeli!

Fantastyczne wieści dla fanów muzycznych tytułów. Niedawno informowaliśmy Was o zbliżającym się Guitar Hero, a teraz okazuje się, że z zaświatów powróci także i jego największy konkurent – Rock Band. Studio Harmonix właśnie oficjalnie potwierdziło, że pracuje nad kolejną odsłoną swojej marki i zdradziło przy okazji sporo interesujących szczegółów dotyczących „czwórki”. Gra pojawi się jeszcze w tym roku na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Oto czego możemy spodziewać się w nadchodzącym Rock Band 4?:

  • Ulepszonej oprawy graficznej, dzięki której wirtualne koncerty będą wyglądały jeszcze realniej
  • Przeniesienia wszystkich dotychczasowych utworów. Jeżeli kupiliście jakąkolwiek piosenkę w którejś z poprzednich części, zostanie ona zaimportowana do nowej odsłony bez konieczności ponownego zakupu
  • Nowego zestawu peryferiów … ale i technologii umożliwiającej normalne wykorzystywanie wcześniej nabytych instrumentów (wciąż trwają nad tym prace).
  • Częstych rozszerzeń oraz aktualizacji – gra będzie wspierana przez długie lata
  • Większej interakcji pomiędzy członkami zespołu – np. wykonywanie wspólnych ruchów będzie punktowo premiowane
  • Większego wpływu na brzmienie utworów – w zależności od tego co robimy, wydźwięk ulubionych kawałków będzie mógł się odrobinę zmienić (na lepsze lub gorsze)
  • Nowej technologii rozpoznającej i oceniającej to, jak radzą sobie wokaliści

Całość brzmi niezwykle intrygująco i jeżeli twórcom faktycznie uda się zaimplementować wszystkie pomysły, seria może przeżyć swoją drugą młodość. Kolejnych konkretów oraz szczegółów możemy spodziewać się już za kilka miesięcy – studio Harmonix zapowiada kilka niespodzianek podczas swojej prezentacji na targach E3 2015, które odbędą się 16-18 czerwca 2015 roku.