Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2015, 09:35

autor: "Luc"

Guitar Hero powraca – wkrótce znowu zostaniemy gwiazdami rocka

Jedna z najpopularniejszych serii gier muzycznych w historii powraca. Wedle najnowszych doniesień, Activision szykuje się do wydania kolejnej części Guitar Hero jeszcze w tym roku. Pierwsza prezentacja odbędzie się prawdopodobnie podczas najbliższych targów E3.

Niebawem ponownie poderwiemy publiczność ostrzejszymi kawałkami. - Nowa odsłona Guitar Hero – wkrótce ponownie zostaniemy gwiazdami rocka - wiadomość - 2015-02-25
Niebawem ponownie poderwiemy publiczność ostrzejszymi kawałkami.

Fani gier muzycznych nie mają w ostatnim czasie łatwego życia. Nie licząc Rocksmith 2014, na rynku od dawna nie pojawiło się nic godnego większej uwagi. Wkrótce może to się jednak zmienić – niedawno informowaliśmy o prawdopodobnym powrocie nowej odsłony Rock Band, a teraz wszystko wskazuje na to, że reaktywacji doczeka się także marka Guitar Hero. Brytyjskie wydanie serwisu Kotaku, powołując się na dwa niezależne źródła, ujawniło, że pierwszej prezentacji odświeżonego tytułu możemy spodziewać się już podczas czerwcowych targów E3 2015, zaś premiera nastąpi jeszcze w tym roku.

O nowym Guitar Hero wciąż nie wiadomo zbyt wiele, ale możemy spodziewać się odejścia od kreskówkowej oprawy graficznej - tytuł ma stawiać m.in. na bardziej realistyczne modele zarówno samych muzyków, jak i szalejącej publiczności. Według informatorów, gra tworzona jest na konsole Xbox One oraz PlayStation 4. Zarówno jedna, jak i druga wersja ma otrzymać także całkowicie nowe wersje instrumentów-kontrolerów. Przedstawiciele Activision – wydawcy serii – skomentowali powyższe rewelacje następująco:

Nie komentujemy plotek i pogłosek, ale tak jak wielokrotnie powtarzaliśmy – jeżeli zdecydujemy się przywrócić Guitar Hero do życia, zrobimy to tylko wtedy, gdy uda nam się stworzyć coś, co wprowadziłoby serię w nową generację rozrywki.

Guitar Hero to seria gier muzycznych zapoczątkowana w roku 2005. Zadaniem gracza jest wysłuchiwanie dźwięków oraz obserwowanie wskazówek na ekranie, a następnie naciskanie odpowiednich klawiszy na specjalnie zaprojektowanym kontrolerze. Im lepsze tempo oraz dokładność w podążaniu za rytmem, tym wyższy ostateczny wynik. Ostatnia odsłona pojawiła się w roku 2010 – w kilka miesięcy po wydaniu Guitar Hero: Warriors of Rock, wydawca zadecydował o zakończeniu serii z uwagi na coraz niższy dochody. Do tego czasu sprzedało się łącznie ponad 40 milionów egzemplarzy tytułów wchodzących w skład marki.