Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2015, 20:00

autor: Pirlond

Rock Band - trwają prace nad nową częścią?

Pojawia się coraz więcej doniesień i poszlak sugerujących, że muzyczna seria Rock Band może zostać wkrótce wznowiona. Z najnowszych nieoficjalnych informacji, które trafiły do internetu, wynika, że kolejna część cyklu powstaje i ma ukazać się na najnowszych konsolach Microsoftu oraz Sony.

Powstaje kontynuacja Rock Banda 3? - Rock Band - trwają prace nad nową częścią? - wiadomość - 2015-02-19
Powstaje kontynuacja Rock Banda 3?

Swego czasu Rock Band – wraz z konkurencyjnym Guitar Hero od koncernu Activision Blizzard – było jedną z najbardziej dochodowych marek w branży gier. Po kilkuletniej dominacji poszczególnych części serii na rozmaitych listach bestsellerów, doszło do nasycenia rynku i sprzedaż gier muzycznych drastycznie spadła – na tyle, że zdecydowano się o wstrzymaniu rozwoju cyklu. Wkrótce może on zostać jednak wskrzeszony – tak przynajmniej sugeruje prestiżowy amerykański portal Bloomberg. Jego redakcja, powołując się na pragnących zachować anonimowość informatorów, twierdzi, że deweloperzy ze studia Harmonix pracują nad kolejną odsłoną Rock Banda. Produkcja miałaby zostać wydana na konsole obecnej generacji, Xboksa One i PlayStation 4.

Warto podkreślić, że nie są to pierwsze poszlaki sugerujące, że nowa odsłona muzycznej serii powstaje. Na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy pojawiły się dwie ankiety, w których twórcy prosili fanów o opinię dotyczącą cyklu – pytano chociażby o ulubione tryby rozgrywki, posiadane akcesoria i platformy sprzętowe. A to nie wszystko, bo na początku stycznia Harmonix udostępniło nowe DLC do Rock Banda 3. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że był to pierwszy dodatek po prawie dwóch latach od wydania ostatniego rozszerzenia, gdy w kwietniu ubiegłego roku deweloperzy oświadczyli, że nie będą dalej wspierać serii.

Rock Band to seria gier muzycznych opracowana przez studio Harmonix, które wcześniej stworzyło bliźniaczy cykl Guitar Hero (rozwijany następnie przez koncern Activision Blizzard). W 2010 roku ukazała się jej ostatnia – trzecia – pełnoprawna odsłona, a w 2012 roku światło dzienne ujrzało jeszcze mniejsze i zaprojektowane z myślą o padach Rock Band Blitz.

Ostatnia aktualizacja: 2015-02-19

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach