Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2013, 09:40

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Rock Band bez dalszego wsparcia twórców. Opublikowano statystyki serii

Przez ostatnich kilka lat gracze ściągnęli ponad 130 milionów dodatkowych piosenek do gier z serii Rock Band. To tylko jedna z wielu ciekawych statystyk dotyczących cyklu, który przedwczoraj oficjalnie przestał być wspierany przez studio Harmonix.

Przedwczoraj studio Harmonix wypuściło ostatnią dodatkową zawartość do serii Rock Band. W związku z tym deweloper opublikował film, w którym podsumowuje całą historię tego cyklu, dzieląc się przy okazji kilkoma ciekawymi statystykami.

Dowiedzieliśmy się między innymi, że fani pobrali łącznie ponad 130 milionów piosenek do kolejnych odsłon serii. Przez 281 tygodni biblioteka Rock Band poszerzyła się o 4 246 utworów muzycznych. „Byłoby całkowicie szalone oczekiwać, że ludzie wydadzą 150 dolarów na grę wideo” – to zdanie wypowiedziane w filmie sugeruje z kolei, że jeden użytkownik przeznaczył średnio tyle pieniędzy na rockbandowe zakupy.

Jeden z pracowników studia Harmonix twierdzi, że „mnóstwo ludzi nauczyło się grać na gitarze, bębnach, czy pianinie dzięki serii Rock Band”. Być może jest to stwierdzenie nieco na wyrost, ale nie zmienia to faktu, że z pewnością wiele osób zostało zachęconych do nauki gry na prawdziwych instrumentach po dłuższej styczności z cyklem Rock Band.

Pierwsza część serii Rock Band zadebiutowała na świecie 20 listopada 2007 roku. Ostatnia z nich – Rock Band Blitz – ukazała się 28 sierpnia 2012 roku w cyfrowej dystrybucji i w roli kontrolera wykorzystuje pada. To był jasny sygnał, że sam deweloper zaczął odczuwać przesyt produkcjami, w których wymagane są dedykowane „instrumenty”. Nie zmienia to jednak faktu, że przez tych kilka lat takie serie jak Rock Band czy Guitar Hero mocno wpłynęły na rozwój gier muzycznych i tego nikt tym markom nie odbierze.