Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2014, 12:25

autor: Adrian Werner

Rock Band - studio Harmonix przymierza się do wskrzeszenia marki?

Mamy dobre wieści dla fanów gier muzycznych. Wiele wskazuje na to, że studio Harmonix przymierza się do opracowania nowej odsłony cyklu Rock Band.

Screen z Rock Band 3. - Rock Band - studio Harmonix przymierza się do wskrzeszenia marki? - wiadomość - 2014-07-20
Screen z Rock Band 3.

Kilka lat temu rynek gier muzycznych uległ załamaniu, czego skutkiem było m.in. zastopowanie produkcji serii Guitar Hero oraz Rock Band. Teraz jednak wiele wskazuje na to, że drugi z tych cykli może wkrótce powrócić na scenę. Źródłem tych spekulacji jest utworzona przez studio Harmonix na serwisie Survey Monkey ankieta skierowana do fanów marki, gdzie twórcy pytają m.in. o posiadane akcesoria oraz platformy sprzętowe, na których gracze najchętniej widzieliby kolejną odsłonę.

Z ankiety nie można wywnioskować niczego konkretnego poza przypuszczeniem, że studio Harmonix ma w planach wznowienie tego niegdyś popularnego cyklu i sądząc po sposobie ułożenia pytań, najnowsza część serii prawdopodobnie trafiłaby na konsole Xbox One, PlayStation 4 i Wii U. Mamy nadzieję, że na ewentualne konkrety i oficjalne zapowiedzi nie przyjdzie nam czekać zbyt długo.

Warto wspomnieć, że ludzie z Harmonix od kilku miesięcy otwarcie mówili, że chcieliby powrócić do swojej najsłynniejszej serii. Jej ostatnią prawdziwą odsłoną było Rock Band 3 z 2010 roku. Dwa lata temu do sprzedaży trafiło co prawda Rock Band Blitz, ale była to mniejsza produkcja kontrolowana za pomocą pada, a nie plastikowych instrumentów. Potem studio zajęło się głównie produkcją gier tanecznych korzystających Kinecta. Ostatnio zespół próbuje również sił na rynku mobilnym, czego pierwszym efektem jest platformówka typu endless runner zatytułowana Record Run.

Gry muzyczne pokroju Guitar Hero czy Rock Band straciły sympatię gracz głównie z powodu zbyt mocnego eksploatowania tych marek oraz drogich DLC z nowymi utworami. Ciekawe więc, czy przez te pięć lat fani odpoczęli i nabrali ochoty na nową odsłonę.

  1. Harmonix – oficjalna strona studia