Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2014, 16:39

autor: Góral

Amplitude na PS3 i PS4 ufundowane w serwisie Kickstarter

Twórcom ze studia Harmonix udało się zebrać ponad 844 tys. dolarów na stworzenie nowej wersji Amplitude - gry muzycznej, która pierwotnie ukazała się na konsoli PlayStation 2 w 2003 roku. Tytuł zadebiutuje w marcu 2015 roku na PlayStation 3 i PlayStation 4.

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o rozpoczęciu przez studio Harmonix zbiórki pieniędzy na Amplitude – odświeżoną odsłonę niecodziennej gry muzycznej z 2003 roku. Twórcy potrzebowali 775 tys. dolarów na stworzenie wersji na konsole PlayStation 3 i PlayStation 4. Cel został osiągnięty, a Kickstarter zakończył się wynikiem ponad 844 tys. dolarów. Oznacza to, że produkcja ujrzy światło dzienne w PlayStation Store prawdopodobnie w marcu 2015 roku. Warto także zauważyć, że kwota ta to około połowa całego budżetu – drugie tyle studio wyłoży samo. Fani zręcznościowych gier muzycznych mogą więc już świętować i wyczekiwać premiery nowego Amplitude, a tymczasem zachęcam do dalszej lektury niniejszej informacji, w której zaznajomicie się z osobami odpowiedzialnymi za soundtrack.

Nowe Amplitude ukaże się w marcu 2015 roku. - Amplitude na PS3 i PS4 ufundowane w serwisie Kickstarter - wiadomość - 2014-05-24
Nowe Amplitude ukaże się w marcu 2015 roku.

Kilka dni temu ujawniono pierwszych artystów, którzy zatroszczą się o oprawę muzyczną. Swój udział w projekcie zapowiedzieli:

  • Anamanaguchi (Scott Pilgrim vs. the World),
  • C418 (Minecraft),
  • Danny Baranowsky (Super Meat Boy, Canabalt),
  • Freezepop (FreQuency, Amplitude),
  • Jim Guthrie (Superbrothers: Sword & Sworcery EP),
  • Kasson Crooker (FreQuency, Amplitude, Symbion Project),
  • George & Jonathan.

Odświeżone Amplitude zapowiada się więc wybornie. Szkoda jedynie, że nie udało się zebrać 1,125 mln dolarów, co gwarantowałoby sieciowy multiplayer, Niestety się go nie doczekamy, ale na pocieszenie pozostanie lokalna zabawa dla czterech graczy oraz światowe rankingi.

Amplitude pierwotnie ukazało się na konsoli PlayStation 2 w 2003 roku. Nowa edycja to przede wszystkim znacznie ulepszona oprawa graficzna z animacją na poziomie 60 klatek na sekundę. Oprócz tego tytuł otrzyma zupełnie nowe utwory muzyczne, usprawnione sterowanie i inne elementy.