Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2014, 14:37

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Fallout 4 nie zostanie zapowiedziany podczas targów E3

Osoby czekające na oficjalną zapowiedź wyczekiwanej gry cRPG Fallout 4 niestety nie mają, co liczyć na ujawnienie produkcji podczas tegorocznych targów E3 (10 - 12 czerwca). Wiceprezes firmy Bethesda Softworks, Pete Hines, stwierdził, że wydawca jeszcze przez dłuższy czas nie będzie rozmawiać o nowej grze.

O grze cRPG Fallout 4 plotkuje się od dawna, jednak do tej pory Bethesda Softworks, właściciel marki, oficjalnie nie zapowiedziała tej produkcji. Niestety wydaje się, że w najbliższym czasie również nie ma co liczyć na żadne konkrety, gdyż kilka dni temu Pete Hines, wiceprezes firmy, zdradził w serwisie społecznościowym Twitter, że „BGS nie będzie rozmawiać o nowej grze jeszcze przez dłuższy czas”, w związku z czym, Fallout 4 nie zostanie zapowiedziany także w czasie targów E3. Szkoda, ale w ramach ciekawostki warto zapoznać się z wypowiedzią Josha Sawyera, głównego projektanta Fallout: New Vegas, który wyjawił redaktorowi serwisu Eurogamer, co chciałby zobaczyć w „czwórce”.

Pete Hines odpowiada na pytanie jednego z graczy.
Pete Hines odpowiada na pytanie jednego z graczy.

Przede wszystkim liczy on na trudne wybory, które, nawet jeżeli okażą się prawidłowe, to i tak nie do końca zapewnią szczęśliwe zakończenie, a będą bardziej „słodko-gorzkim zwycięstwem”. Sawyer ma nadzieję, że będzie to ważna część historii czwartego Fallouta. Jednocześnie stwierdził, że chciałby, by tytuł był bardziej wymagający.

„Niektórzy gracze chcą przejść przez pustkowia jak turyści, co jest w porządku. Oni nie chcą, by rozgrywka była super wymagająca. Oni chcą by była interesująca i angażująca, chcą zobaczyć fajne rzeczy oraz zaliczyć ciekawą historię. To jest spoko. Osobiście wolę jednak bardziej wymagające rzeczy i wiem, że są inni gracze tacy jak ja.”

Jednocześnie ma nadzieję, że Bethesda w dalszym ciągu będzie wspierać mody:

„To, jak oni współpracują ze społecznością moderów jest niesamowite. Mam nadzieję, że będą to kontynuować.”

Ciężko obecnie wywróżyć, co faktycznie zagości w czwartej odsłonie serii Fallout, gdyż tak naprawdę nic o niej nie wiemy. Mało tego, nie wiemy nawet czy faktycznie firma Bethesda Softworks już nad nią pracuje. Niby w grudniu zeszłego roku wyciekły dokumenty z castingu, ale nie zostały przez nikogo potwierdzone, a mając w pamięci słynny żart z witryną thesurvivor2299.com, do wszystkiego, co związane z „czwórką” należy podchodzić z dużą dozą ostrożności.