Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 maja 2014, 12:07

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 24-25 maja (m.in. Infinity Blade III i Space Hulk)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najlepszym promocjom cenowym na gry dedykowane smartfonom i tabletom. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Infinity Blade III, Space Hulk oraz produkcje z serii LEGO.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na platformach dystrybucji cyfrowej App Store, Google Play i Windows Phone Store. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Infinity Blade III

iOS: 2,69 euro, czyli ok. 11 zł; pierwotnie 5,99 euro

Z okazji publikacji nowej, solidnej aktualizacji do Infinity Blade III (zatytułowanej Blade Masters), studio Chair Entertainment postanowiło obniżyć, i to o ponad połowę, cenę swojej ostatniej produkcji. „Trójka” spotkała się z ciepłym przyjęciem fanów, zasługując sobie na ich przychylność sporą liczbą nowych rozwiązań i efektowną szatą graficzną. Co prawda, tytuł powiela niektóre wady poprzedniczek (m.in. nużący grind), ale i tak pozostaje jedną z najciekawszych produkcji dedykowanych urządzeniom mobilnym.

Hopeless: Space Shooting

iOS: za darmo; pierwotnie 0,89 euro - Google Play: ok. 3 zł

Zręcznościówka Hopeless: Space Shooting, kontynuacja udanego Hopeless: Dark Cave, przez weekend będzie dostępna za darmo. Produkcja studia Upopa Games, stawiająca przed graczem zadanie utrzymania żelowych kosmitów przy życiu przez jak najdłuższy czas, nie jest być może zbyt rozbudowanym tytułem, ale z pewnością potrafi dać graczowi sporo radości. Zawdzięcza to atrakcyjnej oprawie audiowizualnej i wysokiemu poziomowi trudności, czyniącemu z gry autentyczne wyzwanie.

Space Hulk

iOS: 4,49 euro, czyli ok. 19 zł; pierwotnie 8,99 euro

Cena Space Hulk, taktycznej strategii turowej dostępnej od grudnia 2013 roku na iPadach, została obniżona o połowę. Studio Full Control zdecydowało się na ten ruch w związku z wprowadzeniem do gry cross-platformowej kooperacji. Fani uniwersum Warhammera 40,000, którzy dotąd nie zdecydowali się na zakup Space Hulk, otrzymali zatem do ręki dwa niezwykle poważne argumenty przemawiające za nadrobieniem zaległości.

Clark

iOS: 1,79 euro, czyli ok. 8 zł; pierwotnie 4,49 euro – Google Play: ok. 7 zł; pierwotnie ok. 15 zł

Clark to z pozoru prosta gra logiczna. Po zagłębieniu się w ukazany w niej świat gracz dostrzega jednak, że twórcy ze studia GoldenTricycle przygotowali produkcję wyróżniającą się na wielu polach – fabularnym, projektowych, jak i pod kątem zawartości czy rozbudowanej mechaniki zabawy. A przecież wyjściowym pomysłem było sprawowanie kontroli nad robotem, zajmującym się przesuwaniem obiektów na stosunkowo niewielkich mapach. W świat Clarka można obecnie wsiąknąć za połowę dotychczasowej ceny.

Gry z serii LEGO

Batman: DC Super Heroes, The Lord of the Rings oraz Harry Potter: Years 1-4 / 5-7 – 0,89 euro, czyli ok. 4 zł, pierwotnie 4,49 euro

Firmy Traveller’s Tales i Warner Bros. obniżyły cenę czterech mobilnych odsłon serii LEGOBatman: DC Super Heroes, The Lord of the Rings oraz Harry Potter: Years 1-4 i Years 5-7. Promocja, zorganizowana z powodu wprowadzenia filmu Lego The Movie do dystrybucji cyfrowej, jest niezwykle atrakcyjna, ponieważ gry kosztujące normalnie ok. 19 zł można obecnie nabyć za niecałe 4 zł. Fanów serii LEGO zapewne nie trzeba będzie specjalnie zachęcać do skorzystania z obniżki.

Mimpi

iOS: 0,89 euro, czyli ok. 4 zł; pierwotnie 2,69 euro – Google Play: ok. 10 zł za pełną wersję

Mimpi to niezwykle atrakcyjny miks platformówki, przygodówki oraz gry logicznej, przyozdobiony bardzo przyzwoitą szatą graficzną. Tym bardziej cieszy, że posiadacze sprzętu firmy Apple mogą go obecnie nabyć w promocji. Produkcja opowiada o niezwykłych przygodach psa Mimpi, który wyrusza na poszukiwania swojego pana. Sympatyczny czworonóg przemierza w tym celu osiem unikalnych, surrealistycznych krain.

Order & Chaos Online

iOS: za darmo; pierwotnie 5,99 euro – Google Play: ok. 3 zł; pierwotnie ok. 14 zł

Mimo kilku lat na karku, Order & Chaos Online od firmy Gameloft pozostaje jedną z najlepszych gier MMO na urządzenia mobilne. Tytuł oferuje zaskakująco obszerny świat i ogromną ilość aktywności, a przy tym ciągle robi dobre wrażenie pod kątem wizualnym. Nazywanie go WoW-em smartfonów i tabletów jest może nieco na wyrost, ale z pewnością nie można odmówić firmie Gameloft rozmachu. Nic dziwnego więc, że spora obniżka ceny gry została przyjęta przez fanów tego typu rozrywki z wielką radością.

Final Fantasy

Windows Phone: 11,49 zł, pierwotnie 23,49 zł

W ramach promocji Red Stripe w sklepie Windows Phone Store o połowę obniżono cenę portu pierwszej odsłony kultowego cyklu Final Fantasy. Historyczna produkcja, wydana pierwotnie w 1987 roku na konsolę NES, ustanowiła podwaliny gatunku jRPG, które z drobnymi modyfikacjami traktowane są za podstawę po dziś dzień.