Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2013, 09:16

autor: luckie

Fallout 4 istnieje – wyciekły dokumenty z castingu

Pojawiły się nowe nieoficjalne doniesienia na temat prac nad Fallout 4. Dokumenty rzekomo pochodzące z castingu do gry sugerują, że odwiedzimy w niej postapokaliptyczny Boston, a postać gracza przemówi własnym głosem.

Ile przyjdzie nam jeszcze czekać na następcę Fallouta 3? - Fallout 4 istnieje – wyciekły dokumenty z castingu - wiadomość - 2013-12-12
Ile przyjdzie nam jeszcze czekać na następcę Fallouta 3?
Czego na temat Fallout 4 dowiedziało się Kotaku?
  1. Trwają prace nad grą
  2. Akcja będzie osadzona w Bostonie i okolicach
  3. Kwestie głównego bohatera (kobiety i mężczyzny) zostaną udźwiękowione

Wciąż zniesmaczeni przykrym żartem ze stroną thesurvivor2299.com? Mamy coś, co sprawi, że zapomnicie o całym incydencie. Serwis Kotaku otrzymał z nieoficjalnych źródeł dokumenty (redakcja zapewnia, że są one wiarygodne), wskazujące na istnienie kolejnego Fallouta.

Papiery pochodzą z castingu do produkcji o nazwie kodowej Institute (jest to falloutowy odpowiednik Instytucji Technologicznej w Massachusetts) i zawierają fragmenty scenariusza, opisy postaci, dialogi itp. Choć w całym pliku ani razu nie wymieniono nazwy Fallout 4, to liczne nawiązania do uniwersum jednoznacznie sugerują, że chodzi o nic innego, jak kontynuację postapokaliptycznej serii cRPG.

Wprowadzenie do gry (źródło: Kotaku) - Fallout 4 istnieje – wyciekły dokumenty z castingu - wiadomość - 2013-12-12
Wprowadzenie do gry (źródło: Kotaku)

„Wojna. Wojna się nie zmienia” – te kultowe słowa, rozpoczynające każdą odsłonę cyklu, pojawiają się i tutaj. Kojarzymy je z niskim głosem Rona Perlmana. Tym razem, jeśli wierzyć dokumentom, wypowiadałaby je postać gracza – kobieta lub mężczyzna. Gdyby studio Bethesda Softworks faktycznie zdecydowało się na udźwiękowienie kwestii wypowiadanych przez gracza, byłby to precedens w historii firmy. Nowa generacja zobowiązuje, prawda?

Misja w muzeum (źródło: Kotaku) - Fallout 4 istnieje – wyciekły dokumenty z castingu - wiadomość - 2013-12-12
Misja w muzeum (źródło: Kotaku)

Akcja produkcji miałaby rozgrywać się w Bostonie, o czym plotkowano już wcześniej. We wspomnianych dokumentach pojawia się nazwa Commonwealth, oznaczająca zrujnowany wojną nuklearną stan Massachusetts. Kotaku pisze również o wzmiankach na temat DJ-a radiowego o imieniu Travis Miles, inżyniera Sturgesa oraz dowódcy oddziału Prestona Garveya (zleca graczowi misję w dialogu widocznym powyżej). Z kolei na początku gry główny bohater miałby wybudzić się z hibernacji.

Są to jednak szczegóły, które mogą nie przetrwać próby czasu i ulec zmianie do czasu premiery finalnej produkcji. Nadal musimy czekać na oficjalną zapowiedź gry Fallout 4, czy jakkolwiek będzie się ona nazywała. Niemniej dzisiejsze doniesienia każą wierzyć, że tytuł naprawdę znajduje się w produkcji. O ile nie jest to kolejny, ponury dowcip.

  1. Oficjalna strona serii Fallout