Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2012, 11:11

autor: Aver

W grze Fallout 4 trafimy do Bostonu?

Lakoniczny post zamieszczony w serwisie Reddit sugeruje, że w czwartej części postapokaliptycznej sagi Fallout przeniesiemy się do stolicy stanu Massachusetts. Takie umiejscowienie akcji odpowiada niektórym informacjom obecnym w uniwersum gry.

Na forum serwisu Reddit (amerykańskiego odpowiednika polskiego wykopu) pojawiła się informacja, że czwarta część sagi Fallout będzie rzekomo rozgrywać się w Bostonie i jego okolicach.

W grze Fallout 4 trafimy do Bostonu? - ilustracja #1
Widok Bostonu, stolicy stanu Massachusetts

Studio Bethesda Softworks miałoby analizować informacje o mieście i przyglądać się niektórym lokacjom, w ścisłej współpracy z pracownikami Massachusetts Institute of Technology (MIT). Autor wiadomości zaznaczył, że nie jest w stanie podać więcej informacji na ten temat z obawy o utratę pracy. Zaznaczył, że „może, ale nie musi, być pracownikiem MIT”.

Wiadomość o umiejscowieniu gry Fallout 4 w Bostonie odpowiadałaby niektórym informacjom zawartym w uniwersum postapokaliptycznej serii. Chodzi o The Commonwealth, lokację o granicach zbliżonych do obecnego stanu Massachusetts, oraz The Institute, frakcję założoną przez potomków pracowników MIT. Wspomina się o nich w trzech dodatkach DLC do gry Fallout 3Dzióra, Broken Steel oraz Point Lookout.

Jak na razie studio Bethesda Softworks, właściciel marki Fallout, nie potwierdziło prac nad czwartą częścią serii. Wiadomo jednak, że strona internetowa o takiej nazwie została zarejestrowana przez właściciela firmy, spółkę Zenimax Media.