Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS3X360
Okładka Fallout 3: The Pitt (PC)

Fallout 3: Dzióra

Fallout 3: The Pitt

Drugie rozszerzenie DLC do trzeciej części Fallouta. Tym razem gracz może wybrać się do post-nuklearnego Pittsburga, opanowanego przez łowców niewolników. Dodatek oferuje nieznane wcześniej bronie, zbroje, przedmioty, osiągnięcia oraz perki.

To jest dodatek do gry Fallout 3.

RPG | FPP | TPP | science fiction | postapokalipsa | FPS | TPS | Role-playing shooter

Okładka Fallout 3: The Pitt (PC)

data premiery gry:

24mar2009

X360 PC

1paź2009

PS3

The Pitt to drugi w kolejności dodatek DLC do Fallouta 3, zabierający graczy na wycieczkę do zrujnowanego Pittsburga. Dzieło zostało stworzone przez firmę Bethesda, która słynie przede wszystkim z bardzo udanych produkcji RPG (The Elder Scrolls).

The Pitt jest w pewnym sensie podobny do Operation Anchorage, ale oferuje nieco inne atrakcje. W odróżnieniu od pierwszego rozszerzenia tym razem gracze otrzymują opowieść bardziej nastawioną na aspekty fabularne. Tytułowe miasto, czyli post-nuklearny Pittsburg, jest zamieszkałe przez dwie frakcje – niewolników oraz ich właścicieli. Gracz musi odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości i stanąć po jednej ze stron konfliktu. Stawka jest wysoka – podobno ktoś wynalazł remedium na panoszącą się wszędzie mutację.

W nowym otoczeniu możemy rozmawiać z wieloma postaciami, wykonywać rozmaite zadania oraz dokonywać trudnych wyborów moralnych. Oprócz nowej opowieści i wielu dialogów twórcy przygotowali także nieznane wcześniej bronie, zbroje, przedmioty, osiągnięcia oraz perki. Całość oferuje mniej więcej 2-3 godziny zabawy, więc jest porównywalna z jednym zadaniem z podstawowej wersji Fallouta 3. Warto zwrócić również uwagę na ciekawie zrealizowane, industrialne otoczenie.

Aby otrzymać dostęp do zupełnie nowej lokacji należy odebrać sygnał radiowy, który pojawi się po zainstalowaniu rozszerzenia. Po wysłuchaniu wiadomości, w dzienniku zapisane zostanie dodatkowe zadanie – teraz wystarczy tylko udać się w odpowiednie miejsce i skonsultować z czekającą tam postacią. W The Pitt gracz wciela się w niewolnika, więc tymczasowo traci cały zdobyty wcześniej sprzęt – na szczęście można go odzyskać w późniejszej fazie rozgrywki. Oprócz głównej opowieści przygotowano również misję polegającą na zebraniu 100 kawałków metalu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 281 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Gry podobne do Fallout 3: Dzióra

Klasyfikacja PEGI Fallout 3: Dzióra

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Fallout 3: Dzióra

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Wieści ze świata (Quantic Dream, Warner Bros., Fallout 3) 23/03/10
Wieści ze świata (Quantic Dream, Warner Bros., Fallout 3) 23/03/10

wiadomość23 marca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowym studiu deweloperskim firmy Warner Bros., obniżce ceny dodatków do Fallout 3 w wersji na Xboksa 360, pracach nad następca Project Natal, a także nowej grze twórcy Heavy Rain. Zapraszamy do lektury.

Pierwszy rezultat starcia Bethesdy z Interplay’em
Pierwszy rezultat starcia Bethesdy z Interplay’em

wiadomość13 grudnia 2009

Amerykański sąd federalny odrzucił wniosek Bethesdy dotyczący wstrzymania sprzedaży trzech starszych odsłon serii Fallout przez firmę Interplay. Oznacza to, że drugie z wymienionych przedsiębiorstw może kontynuować prace nad sieciową wersją marki. Są to jedynie wstępne ustalenia, które nie zamykają całej sprawy – wojna o Fallouta potrwa znacznie dłużej.

Ron Perlman mówi o filmowej wersji Fallouta?
Ron Perlman mówi o filmowej wersji Fallouta?

wiadomość9 grudnia 2009

Na łamach sieciowej encyklopedii Fallouta (The Vault) pojawiła się informacja na temat rzekomych planów odnośnie nakręcenia filmu na podstawie tego uniwersum. Według użytkownika Ausir, o obrazie kinowym wspominał podobno sam Ron Perlman, czyli charakterystyczny narrator wypowiadający słynne słowa („War never changes”) w każdej odsłonie produkcji.

Bethesda o dodatkach DLC do Fallout 3 na PS3 i premierze edycji Game of the Year
Bethesda o dodatkach DLC do Fallout 3 na PS3 i premierze edycji Game of the Year

wiadomość18 września 2009

Na łamach oficjalnego bloga firmy Bethesda Softworks zamieszczone zostały nowe informacje na temat dodatków DLC do Fallout 3 w wersji na konsolę PlayStation 3. Za pośrednictwem najnowszego wpisu otrzymaliśmy również szansę zapoznania się ze szczegółami odnośnie specjalnej edycji dzieła, tzw. Fallout 3 Game of the Year Edition.

Bethesda pozywa Interplay w związku z Fallout MMO
Bethesda pozywa Interplay w związku z Fallout MMO

wiadomość11 września 2009

Bethesda Softworks wystąpiła na drogę sądową i 8 września złożyła oficjalną skargę przeciwko firmie Interplay. Oskarżenie dotyczy naruszenia praw do znaku towarowego Fallout. Interplay odpiera zarzuty i twierdzi, że razem z bułgarskim Masthead Studios posiada prawa do produkcji o roboczym tytule Project V13 (gra MMO osadzona w uniwersum Fallout).

X360
PC
PS3