Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2009, 09:35

autor: Jiker

Bethesda o dodatkach DLC do Fallout 3 na PS3 i premierze edycji Game of the Year

Na łamach oficjalnego bloga firmy Bethesda Softworks zamieszczone zostały nowe informacje na temat dodatków DLC do Fallout 3 w wersji na konsolę PlayStation 3. Za pośrednictwem najnowszego wpisu otrzymaliśmy również szansę zapoznania się ze szczegółami odnośnie specjalnej edycji dzieła, tzw. Fallout 3 Game of the Year Edition.

Na łamach oficjalnego bloga firmy Bethesda Softworks zamieszczone zostały nowe informacje na temat dodatków DLC do Fallout 3 w wersji na konsolę PlayStation 3. Za pośrednictwem najnowszego wpisu otrzymaliśmy również szansę zapoznania się ze szczegółami odnośnie specjalnej edycji dzieła, tzw. Fallout 3 Game of the Year Edition.

Bethesda o dodatkach DLC do Fallout 3 na PS3 i premierze edycji Game of the Year - ilustracja #1

Wczoraj w godzinach wieczornych Bethesda przeprowadziła wyczekiwaną od pewnego czasu aktualizację Fallout 3 w wersji na PS3. Łatka nie tylko usunęła z gry kilka drobnych błędów i wpłynęła na jej optymalizację, ale również wzbogaciła produkcję o system Trofeów oraz przygotowała ją pod zbliżający się debiut pierwszego z pięciu dodatków DLC. W przeciwieństwie do edycji na X360 i PC nie będzie nim Operation Anchorage, a zdecydowanie najlepsze z wydanych rozszerzeń – mianowicie, Broken Steel. Jest to kontynuacja wydarzeń z podstawowej wersji trzeciego Fallouta, w której poznajemy dalsze losy Brotherhood of Steel walczącego z Enklawą. Premiera Broken Steel odbędzie się już w najbliższy czwartek, 24 września.

W kolejnych tygodniach swoje debiuty w ramach PlayStation Store odnotują kolejne dodatki. Operation Anchorage i The Pitt zostaną wydane 1 października, z kolei Point Lookout oraz Mothership Zeta trafią do sprzedaży 8 października. Każdy z nich rozbudowuje dzieło Bethesdy o kilka dodatkowych misji, które choć nie grzeszą wysoką jakością wykonania to jednak rozbudowują główny wątek fabularny o kilka stosunkowo ciekawych historii. Chwilowo nie wiemy ile przyjdzie zapłacić posiadaczom PlayStation 3 za powyższe dodatki. Na Xboksie 360 każdy z nich kosztował 800 punktów MS, czyli około 10 euro. W przypadku platformy Sony dwukrotnie będziemy mieć jednak do czynienia z kompilacjami, które mogą, lecz nie muszą, kosztować nieco mniej, aniżeli w przypadku, gdyby oferowane DLC sprzedawano oddzielnie.

13 października rozpocznie się z kolei amerykańska sprzedaż specjalnej edycji Fallout 3 na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3, określonej mianem Game of the Year Edition. Debiut europejski zostanie najprawdopodobniej przeprowadzony 15 października (wskazują na to dane sklepów internetowych, w tym sieci Amazon). W skład kompilacji wejdzie nie tylko „podstawka”, ale także wszystkie pięć dodatków DLC. Cena zestawu, mająca obowiązywać w Stanach Zjednoczonych, ustalona została na poziomie 59,99 dolarów za wersje konsolowe i 49,99 dolarów za edycję pecetową (59,99 euro/49,99 euro w Europie).

Niestety, ciągle nie wiemy kiedy zorganizowana zostanie polska premiera Fallout 3 Game of the Year Edition. Dystrybutor dzieła Bethesdy, firma Cenega Poland, zapewnia jednak, że zestaw na pewno pojawi się na naszym rynku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.