Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS3X360
Okładka Fallout 3: Mothership Zeta (PC)

Fallout 3: Mothership Zeta

Piąte rozszerzenie DLC do Fallouta 3, które pozwala graczom wybrać się w przestrzeń kosmiczną i zwiedzić tytułowy, ogromny statek kosmitów. W trakcie misji bohater może korzystać z nowych rodzajów broni a także założyć na siebie nieznane wcześniej pancerze.

To jest dodatek do gry Fallout 3.

RPG | FPP | TPP | science fiction | postapokalipsa | FPS | TPS | Role-playing shooter

Okładka Fallout 3: Mothership Zeta (PC)

data premiery gry:

3sie2009

PC X360

8paź2009

PS3

Mothership Zeta to piąty w kolejności dodatek DLC do gry Fallout 3, trzeciej odsłony kultowego, postapokaliptycznego cRPG. Za stworzeniem produktu stoi studio Bethesda Softworks, odpowiedzialne m.in. za cenioną serię The Elder Scrolls. Przed Mothership Zeta firma wypuściła na rynek następujące rozszerzenia do F3: Operation Anchorage, The Pitt, Broken Steel oraz Point Lookout.

Piąty dodatek pozwala nam na odbycie podróży w głąb przestrzeni kosmicznej na pokładzie tytułowego statku Mothership Zeta. Prowadzony przez nas bohater znalazł się tam nie przez przypadek, bo porwali go, a następnie uwięzili kosmici. Obcy od dłuższego czasu unosili się nad okolicami Capital Wasteland, a ich uszkodzony z pozoru obiekt wysyłał na Ziemię tajemnicze sygnały. Nasz śmiałek miał początkowo zbadać całą sprawę, jednak po schwytaniu przez kosmitów jego zadanie uległo zmianie – teraz z pomocą innych jeńców musi wydostać się z niewoli i przejąć kontrolę nad statkiem, zanim maszyna zacznie pustoszyć niebieską planetę.

W trakcie misji bohater może korzystać z nowych rodzajów broni (Alien Atomizer, Alien Disintegrator i Drone Cannon), a także założyć na siebie nieznane wcześniej pancerze (Gemini-Era Spacesuit i Samurai Armor), chroniące go przed atakami Obcych i zaprojektowanych przez nich robotów. Jeśli środki te okażą się niewystarczające, nasz podopieczny może liczyć na to, że w sukurs przyjdą mu postacie NPC – zarówno zupełnie nowe, jak i te znane już z przeszłości. Pomogą mu one w rozszyfrowaniu szczegółów dotyczących planu kosmitów i przyczynią się do udaremnienia ich niszczycielskich zamiarów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 333 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do Fallout 3: Mothership Zeta

Klasyfikacja PEGI Fallout 3: Mothership Zeta

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Fallout 3: Mothership Zeta

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
Wieści ze świata (Quantic Dream, Warner Bros., Fallout 3) 23/03/10
Wieści ze świata (Quantic Dream, Warner Bros., Fallout 3) 23/03/10

wiadomość23 marca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowym studiu deweloperskim firmy Warner Bros., obniżce ceny dodatków do Fallout 3 w wersji na Xboksa 360, pracach nad następca Project Natal, a także nowej grze twórcy Heavy Rain. Zapraszamy do lektury.

Pierwszy rezultat starcia Bethesdy z Interplay’em
Pierwszy rezultat starcia Bethesdy z Interplay’em

wiadomość13 grudnia 2009

Amerykański sąd federalny odrzucił wniosek Bethesdy dotyczący wstrzymania sprzedaży trzech starszych odsłon serii Fallout przez firmę Interplay. Oznacza to, że drugie z wymienionych przedsiębiorstw może kontynuować prace nad sieciową wersją marki. Są to jedynie wstępne ustalenia, które nie zamykają całej sprawy – wojna o Fallouta potrwa znacznie dłużej.

Ron Perlman mówi o filmowej wersji Fallouta?
Ron Perlman mówi o filmowej wersji Fallouta?

wiadomość9 grudnia 2009

Na łamach sieciowej encyklopedii Fallouta (The Vault) pojawiła się informacja na temat rzekomych planów odnośnie nakręcenia filmu na podstawie tego uniwersum. Według użytkownika Ausir, o obrazie kinowym wspominał podobno sam Ron Perlman, czyli charakterystyczny narrator wypowiadający słynne słowa („War never changes”) w każdej odsłonie produkcji.

Bethesda o dodatkach DLC do Fallout 3 na PS3 i premierze edycji Game of the Year
Bethesda o dodatkach DLC do Fallout 3 na PS3 i premierze edycji Game of the Year

wiadomość18 września 2009

Na łamach oficjalnego bloga firmy Bethesda Softworks zamieszczone zostały nowe informacje na temat dodatków DLC do Fallout 3 w wersji na konsolę PlayStation 3. Za pośrednictwem najnowszego wpisu otrzymaliśmy również szansę zapoznania się ze szczegółami odnośnie specjalnej edycji dzieła, tzw. Fallout 3 Game of the Year Edition.

Bethesda pozywa Interplay w związku z Fallout MMO
Bethesda pozywa Interplay w związku z Fallout MMO

wiadomość11 września 2009

Bethesda Softworks wystąpiła na drogę sądową i 8 września złożyła oficjalną skargę przeciwko firmie Interplay. Oskarżenie dotyczy naruszenia praw do znaku towarowego Fallout. Interplay odpiera zarzuty i twierdzi, że razem z bułgarskim Masthead Studios posiada prawa do produkcji o roboczym tytule Project V13 (gra MMO osadzona w uniwersum Fallout).

PC
PS3
X360