Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2009, 13:20

autor: Katarzyna "Cairine" Pochowska

Bethesda pozywa Interplay w związku z Fallout MMO

Bethesda Softworks wystąpiła na drogę sądową i 8 września złożyła oficjalną skargę przeciwko firmie Interplay. Oskarżenie dotyczy naruszenia praw do znaku towarowego Fallout. Interplay odpiera zarzuty i twierdzi, że razem z bułgarskim Masthead Studios posiada prawa do produkcji o roboczym tytule Project V13 (gra MMO osadzona w uniwersum Fallout).

Bethesda Softworks wystąpiła na drogę sądową i 8 września złożyła oficjalny pozew przeciwko firmie Interplay. Oskarżenie dotyczy naruszenia praw do znaku towarowego Fallout. Interplay odpiera zarzuty i twierdzi, że razem z bułgarskim Masthead Studios posiada prawa do produkcji o roboczym tytule Project V13 (gra MMO osadzona w uniwersum Fallout). Ta wiadomość nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem, gdyż już w kwietniu Bethesda zarzuciła Interplay niewywiązanie się z umowy, według której 4 kwietnia 2009 roku prace nad projektem powinny być na zaawansowanym poziomie, a firma miała zabezpieczyć przeznaczone na ten cel fundusze.

Bethesda pozywa Interplay w związku z Fallout MMO  - ilustracja #1

Tymczasem wygląda na to, że prace nad Project V13 trwają, nie można tu jednak mówić o stopniu zaawansowanym – co najwyżej pre-produkcyjnym. Mianowicie jedyne elementy jakie do tej pory świadczą o tym, że coś się dzieje w tym temacie, to obrazki koncepcyjne co jakiś czas pojawiające się na sieci. Ostatnio Natiq „Defonten” Aghayev, twórca koncept artów z gry i jednocześnie członek Fallout fan community udostępnił kolejną grafikę tego typu.

Przypominam, że na przyszły rok zaplanowano premierę nowej części serii, Fallout: New Vegas. Oprócz tego pojawiły się też doniesienia o planowanej adaptacji filmowej Fallout.