Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Project V13 (PC)

Fallout Online PC

Project V13

Project V13 to kodowa nazwa nieukończonego projektu MMO firmy Interplay. Tworzona gra miała nosić tytuł Fallout Online i przenosić graczy w doskonale znany, postapokaliptyczny świat przyszłości.

RPG | postapokalipsa | MMORPG | sieciowe | MMO

PC Windows
Okładka Project V13 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Project V13 to produkcja MMO rozgrywająca się w uniwersum znanym z serii Fallout. Za grę odpowiada firma Interplay, która na przestrzeni wielu lat swojej działalności stworzyła lub wydała sporo klasycznych tytułów (Descent, Another World, Die by the Sword czy MDK).

Gra przenosi nas do świata przyszłości, który uległ destrukcji w globalnej wojnie nuklearnej. Populacja ludzkości skurczyła się do zastraszających rozmiarów, a większość miast zostało zrujnowanych. Mimo tego ocaleni powoli podnoszą się po katastrofie, tworząc nową, o wiele bardziej niebezpieczną i brutalną rzeczywistość. Wśród mutantów i ludzi pojawiają się również mieszkańcy schronów, które izolowały ich od świata przez wiele lat.

Tytuł jest dość klasyczną produkcją MMO, w której gracze prowadzą i rozwijają swoje postacie. Terenem gry jest zdewastowany świat składający się w dużej mierze z pustkowi, małych miasteczek czy pozostałości dawnej potęgi ludzi. Oczywiście uniwersum Fallouta wypełnione jest najróżniejszymi potworami, technologią, zmutowanymi istotami oraz frakcjami walczącymi o zupełnie inne wartości (jak np. Brotherhood of Steel czy Enclave).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 8.9 / 10 na podstawie 162 głosów czytelników.

Gry podobne do Fallout Online

Wymagania wiekowe Project V13

odpowiednia dla każdego wieku

Bethesda przejmuje prawa do Fallout Online
Bethesda przejmuje prawa do Fallout Online

wiadomość10 stycznia 2012

Prawny spór pomiędzy Interplay a Bethesdą trwał od roku i skutecznie uniemożliwiał prace nad Fallout Online. W ramach osiągniętej wczoraj ugody Bethesda przejęła prawa do tytułu ze skutkiem natychmiastowym.

Bethesda i Interplay podpisują ugodę – koniec wojny o Fallout Online?
Bethesda i Interplay podpisują ugodę – koniec wojny o Fallout Online?

wiadomość3 stycznia 2012

Jeden z fanowskich serwisów potwierdził, że firmy Bethesda i Interplay podpisały ugodę w procesie dotyczącym gry Fallout Online. Walka dwóch producentów i wydawców trwała od kilku lat. W tym miesiącu poznamy treść porozumienia i dowiemy się, czy wspomniana produkcja MMO w ogóle powstanie.

Bethesda vs. Interplay – spór może zakończyć się polubownie
Bethesda vs. Interplay – spór może zakończyć się polubownie

wiadomość29 grudnia 2011

Najnowsze informacje dotyczące batalii sądowej pomiędzy Bethesdą, a firmą Interplay wskazują na to, że spór ten może zakończyć się polubownym porozumieniem obu stron.

Bethesda kontra Interplay: produkcja gry Fallout Online może być kontynuowana
Bethesda kontra Interplay: produkcja gry Fallout Online może być kontynuowana

wiadomość27 października 2011

Firma Interplay może kontynuować prace nad grą Fallout Online, czyli sieciową wersją popularnego uniwersum. Próbę zablokowania produkcji podjęła Bethesda Softworks. Obaj wydawcy i producenci toczą sądową batalię od wielu miesięcy.

Fallout Online pod znakiem zapytania - Interplay w finansowych tarapatach

wiadomość31 maja 2011

Mamy złe wieści dla wszystkich osób oczekujących na Fallout Online, gdyż prace nad tym postapokaliptycznym MMO mogą zostać anulowane. Wszystko przez to, że wydawca i współproducent gry – firma Interplay – jest w poważnych kłopotach finansowych.