Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Earthrise: First Impact (PC)

Earthrise: First Impact PC

Earthrise to umiejscowiona w świecie przyszłości gra MMORPG, za stworzeniem której stoi bułgarska firma Masthead Studios. Omawiana produkcja stanowi debiut studia z Bałkanów w branży elektronicznej rozrywki.

RPG | TPP | science fiction | zagraj za darmo | MMO

PC Windows
Okładka Earthrise: First Impact (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4lutego2011

Earthrise to umiejscowiona w świecie przyszłości gra MMORPG, za stworzeniem której stoi bułgarska firma Masthead Studios. Omawiana produkcja stanowi debiut studia z Bałkanów w branży elektronicznej rozrywki.

Akcja gry rzuca nas w wir konfliktu pomiędzy dwiema ludzkimi frakcjami, walczącymi o władzę w futurystycznym mieście Sal Vitas. Metropolia jest owocem pracy nowego społeczeństwa, które zostało uformowane po trzeciej wojnie światowej przy wsparciu technologicznych eksperymentów dających rasie homo sapiens nieśmiertelność. Dzięki technicznym nowinkom kod DNA każdego człowieka zapisany jest teraz w wielkiej bazie danych i w razie śmierci osobnika odtwarza się go natychmiastowo w procesie klonowania.

Możliwość sprawowania kontroli nad ludzką egzystencją to jeden z powodów, które doprowadziły do wybuchu walk w Sal Vitas. Druga przyczyna to zmagania o surowce i bezcenne źródła energii, dające włodarzom miasta pełen zakres władzy nad mieszkańcami i - tak jak sposobność decydowania o czyimś życiu - wzbudzająca u nich totalitarne zapędy. W obliczu panującego ucisku z podziemia wychodzi ruch oporu, Noir. W tym momencie do świata Earthrise wchodzą gracze, którzy w ramach trybu Player vs. Player muszą opowiedzieć się, po której stronie chcą działać i jaki nadać tok fabule rodem z powieści science-fiction.

Każdy użytkownik może kontrolować jedną postać, opatrzoną ponad stoma umiejętnościami. Gra nie posiada klasycznego podziału na poziomy doświadczenia, więc różnice w stażu uczestników zabawy uwidaczniają się jedynie w uzbrojeniu i stopniach, w jakich opanowali poszczególne zdolności. Prócz tego w produkcji Bułgarów występuje całe spektrum gatunków broni oraz wymyślnych pojazdów, pozwalających na przemieszczanie się w zurbanizowanym otoczeniu. Dodatkowo pod komendą graczy znajdują się roboty pełniące w Earthrise rolę chowańców, pomagających w zarządzaniu ekwipunkiem i wspierających swoich właścicieli w walce. Dziecko Masthead Studios może pochwalić się również rozwiniętym systemem ekonomii oraz dopracowaną (jak na tytuły z gatunku MMO) oprawą wizualną.

Produkt wymaga dostępu do Internetu oraz wnoszenia regularnych opłat abonamentowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 5,5 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.3 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Gry podobne do Earthrise: First Impact

Klasyfikacja PEGI Earthrise: First Impact

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Earthrise: First Impact

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 GT lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Skasowane MMORPG Earthrise ożyje pod koniec tego roku za sprawą studia SilentFuture
Skasowane MMORPG Earthrise ożyje pod koniec tego roku za sprawą studia SilentFuture

wiadomość13 maja 2012

Mamy dobre wieści dla graczy, którym nie spodobało się zamknięcie serwerów MMORPG Earthrise. Gra została bowiem przejęta przez nowe studio, które zamierza ją przestawić na model darmowy z mikropłatnościami.

Wieści ze świata (Ghost Recon Online, Earthrise, Unreal Engine 4, City Interactive) 10/2/12
Wieści ze świata (Ghost Recon Online, Earthrise, Unreal Engine 4, City Interactive) 10/2/12

wiadomość10 lutego 2012

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o wyróżnieniach dla polskiej firmy City Interactive, zamkniętych beta testach gry Tom Clancy's Ghost Recon Online, dodatku DLC do symulatora Take On Helicopters oraz prezentacji silnika graficznego Unreal Engine 4.

Gra MMO Earthrise niedługo bez opłat abonamentowych
Gra MMO Earthrise niedługo bez opłat abonamentowych

wiadomość23 listopada 2011

Firma Masthead Studios poinformowała, że od początku grudnia gra MMO Earthrise stanie się darmowa dla dotychczasowych nabywców, a od przyszłego roku przekształci się na model free to play z mikrotransakcjami.

Postapokaliptyczne MMO Earthrise ruszyło

wiadomość5 lutego 2011

Ekipa z Masthead Studios ogłosiła start gry sieciowej Earthrise, która przenosi graczy do postapokaliptycznego świata przyszłości. Produkcję reprezentującą gatunek MMORPG i obarczoną miesięcznym abonamentem można kupić w formie cyfrowej na stronie oficjalnej lub w sklepach internetowych za niecałe 50 euro (czyli około 200 złotych).

Ujawniono datę premiery i wymagania sprzętowe gry Earthrise
Ujawniono datę premiery i wymagania sprzętowe gry Earthrise

wiadomość28 grudnia 2010

Niezależne, bułgarskie studio deweloperskie Masthead poinformowało o nowym terminie wydania gry Earthrise, która wcześniej zapowiadana była już na rok 2009 i 2010. Postapokaliptyczna produkcja z gatunku MMORPG ukaże się w cyfrowej dystrybucji 4 lutego 2011 roku. Zagadką pozostaje, na jakich zasadach gra będzie udostępniana graczom.