Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2011, 08:07

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Gra MMO Earthrise niedługo bez opłat abonamentowych

Firma Masthead Studios poinformowała, że od początku grudnia gra MMO Earthrise stanie się darmowa dla dotychczasowych nabywców, a od przyszłego roku przekształci się na model free to play z mikrotransakcjami.

Firma Masthead Studios, wydawca postapokaliptycznego MMO Earthrise, poinformowała, że jej debiutancka produkcja zrezygnuje z opłat abonamentowych i stopniowo przekształci się na model free to play. Przyczyną takiej decyzji są liczne niedoróbki, które spowodowały znaczny spadek zainteresowania tym tytułem wśród graczy.

Gra MMO Earthrise niedługo bez opłat abonamentowych - ilustracja #1

Od 1 grudnia gra Earthrise stanie się darmowa dla dotychczasowych nabywców, a na początku przyszłego roku mają zostać całkowicie zniesione opłaty abonamentowe. Docelowo firma Masthead Studios zamierza wprowadzić system mikrotransakcji i w ten sposób zarobić na tym tytule. Według zapewnień nie wpłynie to znacząco na balans rozgrywki.

Najbliższe miesiące będą swoistym poligonem doświadczalnym tego modelu. W celu uniknięcia przeciążenia serwerów, zostanie ograniczona do pewnego stopnia możliwość zakładania nowych kont. Obecni gracze otrzymają po kilka kluczy pozwalających na zaproszenie znajomych do zabawy.

Gra MMO Earthrise niedługo bez opłat abonamentowych - ilustracja #2

Przykład bułgarskiej firmy pokazuje jak trudno odnaleźć się nowym producentom w branży gier MMO. Po uruchomieniu w lutym tego roku tytułu Earthrise, okazało się, że zawiera wiele błędów skutecznie ograniczających przyjemność płynącą z odkrywania postapokaliptycznego świata. W związku z tym niewielu graczy było skłonnych płacić abonament za tak niedopracowaną produkcję, skoro mają do wyboru szereg innych pozycji z ogromnym budżetem. Nie pomogła nawet dobra oprawa graficzna, ciekawy klimat i początkowe zwolnienia z abonamentu. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że twórcy nie poddadzą się i uda im się przywrócić do życia tę grę, gdyż tkwi w niej duży potencjał.