Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2012, 14:25

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Ghost Recon Online, Earthrise, Unreal Engine 4, City Interactive) 10/2/12

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o wyróżnieniach dla polskiej firmy City Interactive, zamkniętych beta testach gry Tom Clancy's Ghost Recon Online, dodatku DLC do symulatora Take On Helicopters oraz prezentacji silnika graficznego Unreal Engine 4.

Tom Clancy’s Ghost Recon Online

Firma Ubisoft ogłosiła, że zamknięte beta testy gry Tom Clancy’s Ghost Recon Online rozpoczną się 5 marca. Osoby chcące wziąć w nich udział powinny zgłosić swoją gotowość na oficjalnej stronie.

City Interactive

Polska firma City Interactive została wyróżniona w plebiscycie Giełdowe Spółki Roku organizowanym przez dziennik Puls Biznesu. Spółka zajęła trzecie miejsce w dwóch kategoriach: Perspektywa rozwoju oraz Jakość produktów i usług. Rodzimy wydawca zajął też czwartą pozycję w ogólnej klasyfikacji.

Wieści ze świata (Ghost Recon Online, Earthrise, Unreal Engine 4, City Interactive) 10/2/12 - ilustracja #1

CryEngine 3

Czeskie studio Warhorse wykupiło licencję na wykorzystanie silnika graficznego CryEngine 3 w niezapowiedzianej grze RPG. Będzie to pierwsza produkcja tego dewelopera, oferująca połączenie „otwartego świata z bogatą historią, i innowacyjnymi elementami rozgrywki”.

Earthrise

Studio Masthead zamknęło serwery gry MMO Earthrise, która w tym roku miała przejść na model free to play. Twórcy zdali sobie sprawę, że potrzebują na to dodatkowych czterech miesięcy prac, a nie mają środków finansowych, by przez ten czas utrzymywać swoją produkcję przy życiu. W tej chwili możemy uznawać ją za zawieszony projekt, choć nie wyklucza się jego reaktywacji w przyszłości – właśnie pod podstacią darmowego MMO z opcją mikropłatności.

Take On Helicopters

15 marca studio Bohemia Interactive udostępni pierwszy dodatek DLC do gry Take On Helicopters. W rozszerzeniu Hinds znajdziemy m.in. kilka dodatkowych śmigłowców Hind, jednoosobowe wyzwania, próby czasowe, a także kolejny scenariusz do trybu multiplayer. Całość będzie kosztować 12,99 euro, czyli ok. 55 złotych.

THQ

Serwis Fusible donosi, że firma THQ zarejestrowała kilka domen odnoszących się do nazwy Stick of Truth. W tej chwili żadna z nich nie kieruje na jakąkolwiek stronę internetową, ale w sieci pojawiły się spekulacje, że może chodzić o tytuł nowej gry wydawanej przez amerykański koncern.

Unreal Engine 4

Mark Rein (wiceprezes studia Epic Games) zdradził redaktorom serwisu G4TV, że w tym roku oficjalnej prezentacji doczeka się silnik graficzny Unreal Engine 4. Oznaczałoby to, że zobaczymy dzięki temu możliwości konsol nowej generacji. Od czasu pamiętnego dema technologicznego Samaritan wiadomo bowiem, że aktualnie dostępne na rynku platformy sprzętowe (nie licząc najmocniejszych komputerów PC) nie poradzą sobie z udźwignięciem takiej technologii.

Galeria filmów

Polecamy Waszej uwadze najnowsze filmy z gier: