Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Tom Clancy's Ghost Recon Phantoms (PC)

Tom Clancy's Ghost Recon Phantoms PC

Tom Clancy's Ghost Recon Online

Firmowana nazwiskiem popularnego pisarza powieści sensacyjnych wieloosobowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP).

Akcji | TPP | zagraj za darmo | MMO

Gra przestała działać 1 grudnia 2016

PC Windows
Okładka Tom Clancy's Ghost Recon Phantoms (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10kwietnia2014

Steam

10kwietnia2014

premiera światowa

Gra Tom Clancy's Ghost Recon Phantoms przestała działać

1grudnia2016

Tom Clancy's Ghost Recon Online to kolejna odsłona serii strzelanin sygnowanych nazwiskiem jednego z najbardziej poczytnych pisarzy political ficition, Toma Clancy’ego. Tytuł skupia się wyłącznie na rozgrywce sieciowej, pozwalając mierzyć się w taktycznych walkach nawet 16 graczom. Gra oparta jest na modelu free-to-play.

Ghost Recon Online – zgodnie z tradycją cyklu – znów przenosi nas w realistycznie odwzorowane lokacje z całego globu, będące teatrem zmagań najważniejszych współczesnych mocarstw. Wyposażeni w futurystyczny sprzęt wojskowy najwyższej klasy wraz z kilkuosobowym oddziałem, zmuszeni jesteśmy wykazać się taktycznym myśleniem, umiejętnością działania w zespole oraz celnym okiem. Mamy okazję wcielić się w jedną z trzech klas: szturmowca, specjalistę i zwiadowcę. Każdego z nich możemy wyposażyć w specjalistyczny gadżet charakterystyczny dla danej postaci. Przykładowo zwiadowca może posługiwać się kamuflarzem termooptycznym, szturmowiec tarczą, a specjalista rozłoży nad okolicą mały parasol ochronny, zmieniający tor wystrzeliwanych w naszą stronę pocisków.

Podczas zabawy awansujemy na kolejne poziomy doświadczenia, wzmacniamy nasze statystyki i zdobywamy nowe umiejętności oraz wzbogacamy posiadany ekwipunek o nowe rodzaje uzbrojenia. Każda z dostępnych klas postaci dysponuje umiejętnościami indywidualnymi (jak wspomniana tarcza) oraz zdolnościami wpływającymi pozytywnie na cały oddział. Ma to zachęcić graczy do jak najściślejszej współpracy z członkami swojego zespołu i kooperacyjnego stylu gry.

Tom Clancy's Ghost Recon Online to produkcja darmowa, ale wyposażona również w system mikropłatności. Osoby, które zadecydują się zapłacić twórcom otrzymują szybszy i łatwiejszy dostęp do szerszego wachlarzu uzbrojenia. Jednym z głównych celów studia Ubisoft Singapore przy projektowaniu tytułu było zadbanie o to, by uczestnicy zabawy korzystający z płatnych bonusów nie mieli znaczącej przewagi nad resztą graczy, dlatego wszystkie przedmioty w sklepie są do kupienia tak za walutę zdobywaną za postępy w grze, jak za realne pieniądze.

Tytuł ten oferuje także opcje społecznościowe, takie jak np. ranking najlepszych graczy czy system drużyn. Dla miłośników rozbudowanych statystyk przygotowano cały moduł prezentujący naszą wojskową karierę w postaci dziesiątków liczb i zestawień. Ponadto, system osiągnięć ułatwia śledzenie postępów w zabawie bez wnikania we wspomniane słupki liczb.

Akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby, a oprawa graficzna utrzymana jest w oszczędnym kolorystycznie tonie znanym z poprzednich części serii. Na tle innych „darmowych” gier Ghost Recon Online oferuje jednak wysoką jakość wizulaną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 865 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 168 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 54,90 PLN

Gry podobne do Tom Clancy's Ghost Recon Phantoms

Wymagania wiekowe Tom Clancy's Ghost Recon Phantoms

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Tom Clancy's Ghost Recon Phantoms

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 3 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 896 MB (GeForce GTX 260 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
Duchy w sieci - recenzja gry Tom Clancy's Ghost Recon Online
Duchy w sieci - recenzja gry Tom Clancy's Ghost Recon Online

Recenzja 28 sierpnia 2012, 12:16

Niestety, szybko orientujemy się, że Ghost Recon: Online nie jest wolne od powszechnego problemu trapiącego „darmowe” gry. Aby wygrywać, trzeba płacić. Dobrze, dobrze – jest to małe uproszczenie, bo szansę na zdominowanie tabeli wyników mamy też bez wydawania pieniędzy, jednak gracze z zasobnym portfelem odnajdą się w tytule Ubisoftu zdecydowanie lepiej. Chociaż teoretycznie jest to możliwe, to nie ma praktycznie opcji, żeby nabyć nowe bronie, pancerze, ulepszenia, specjalną amunicję, granaty itp. wyłącznie za punkty zdobywane za nasze postępy. Zyskując doświadczenie, odblokowujemy kolejne przedmioty, tak więc raczej nie powinniśmy drastycznie odstawać od płacących, jednak sytuacja w której nie zabiłem przeciwnika, bo ten miał lepszy pancerz i pukawkę, zdarzyła mi się niejednokrotnie. Frustrujące to mało powiedziane.