Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2016, 14:12

Wieści ze świata (Latobranie, Titanfall 2, Battlefield 4, Ghost Recon Phantoms, Halo Online, Fallout Shelter) 26/8/2016

Dziś piszemy m.in. o drugim dniu Latobrania na Muve.pl, starcie drugiej fazy beta-testów Titanfall 2, nowym interfejsie w Battlefield 4 (zamiast Battleloga), wyłączeniu serwerów Ghost Recon Phantoms, anulowaniu Halo Online, kontynuacji marek THQ przez THQ Nordic, aktualizacji 1.7 do Fallout Shelter i wersji demo Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Drugi dzień Latobrania na Muve.pl

Trwa drugi dzień rozpoczętej wczoraj wielkiej promocji Latobranie w sklepie Muve.pl. Oto wybrane nowe oferty:

Nie zwlekajcie z ewentualnymi zakupami, bo oferta zmienia się codziennie o godz. 12.00. Wyprzedaż potrwa do 4 września.

Titanfall 2 – zaczynają się kolejne beta-testy

Studio Respawn Entertainment ujawniło na ostatnią chwilę termin drugiej fazy otwartych beta-testów (testów technicznych) gry Titanfall 2 – zabawa rozpocznie się dzisiaj o godz. 18.00 i potrwa do niedzieli (28 sierpnia). Tym razem listę dostępnych map zasili Baza Kodai, a wśród trybów rozgrywki pojawi się dodatkowo Obrona umocnień. Nie zabraknie też podniesionego limitu poziomów doświadczenia, dodatkowej zdolności dla pilotów (pola maskującego) i trzech niedostępnych wcześniej modeli broni – więcej szczegółów na ten temat znajdziecie tutaj. Niestety, testy odbędą się tylko na PlayStation 4 i Xboksie One, tak jak poprzednio.

Battlefield 4 z nowym interfejsem na PS4 i XOne

Zgodnie z zapowiedzią sprzed trzech miesięcy, studio DICE wprowadziło nowy interfejs w grze Battlefield 4, który ma zastąpić używanego do tej pory Battleloga – na razie tylko na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W ten sposób korzystanie z funkcji sieciowych (czyt. granie w trybie multiplayer) powinno stać się łatwiejsze i wygodniejsze. Z czasem ów interfejs stanie się scentralizowaną platformą, do której zostaną podpięte inne odsłony serii Battlefield – z nadchodzącą „jedynką” na czele.

Ubisoft wyłącza serwery Ghost Recon Phantoms

Firma Ubisoft poinformowała, że przymierza się do wyłączenia serwerów darmowej sieciowej strzelanki Tom Clancy’s Ghost Recon Phantoms – nastąpi to 1 grudnia bieżącego roku. Jak czytamy w FAQ, oficjalny powód tej decyzji jest prozaiczny – gra okazała się mniejszym sukcesem, niż oczekiwano. Mimo to nie sposób mówić tu również o porażce; w końcu tytuł „przeżył” ponad cztery lata (z czego niecałe dwa w otwartej becie jako Ghost Recon Online), a pod koniec 2014 roku mógł pochwalić się nawet ośmioma milionami zarejestrowanych graczy.

Microsoft kasuje Halo Online

Potwierdziły się pogłoski sprzed kilku miesięcy – zapowiedziany ponad rok temu projekt Halo Online zostaje zamknięty. Przypomnijmy, że miała to być próba podbicia przez Microsoft wschodniego rynku (głównie rosyjskiego) sieciowych strzelanek w modelu free-to-play, realizowana przy współpracy studiów 343 Industries i Saber Interactive oraz firmy Innova Systems. Jak wynika z komunikatu opublikowanego na oficjalnym profilu omawianej gry w serwisie społecznościowym VK, przyczyną rezygnacji z dalszego rozwijania Halo Online jest fakt, że „w ciągu ostatnich sześciu miesięcy Microsoft nie potrafił podjąć decyzji co do przyszłości produkcji” (dzięki, Gamasutra).

„Koniec spartańskiej epoki”. - Wieści ze świata (Latobranie, Titanfall 2, Battlefield 4, Ghost Recon Phantoms, Halo Online, Fallout Shelter) 26/8/2016 - wiadomość - 2016-08-26
„Koniec spartańskiej epoki”.

THQ Nordic kontynuuje marki należące do THQ

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o przekształceniu Nordic Games w THQ Nordic i wspominaliśmy, że firma ma obecnie w produkcji 23 gry, z czego 13 jeszcze czeka na ujawnienie. W ostatnim numerze magazynu MCV znalazł się (na stronie 25) wywiad z Larsem Wingeforsem – szefem THQ Nordic – w którym zdradzono, że część spośród tych niezapowiedzianych pozycji to kontynuacje marek z dawnego katalogu THQ. Niestety, nie dowiedzieliśmy się, jakie to konkretnie tytuły, ale mają one zostać ujawnione jeszcze w tym roku lub w przyszłym. Możemy być przynajmniej pewni, że jeden z nich to trzecia część Darksiders.

Fallout Shelter otrzymał aktualizację 1.7

Studio Bethesda wypuściło aktualizację 1.7 do gry Fallout Shelter. Wprowadzono w niej przede dużo świeżych zadań do biura nadzorcy (Overseer’s Office), wliczając w to nowe ich typy – misje cotygodniowe, świąteczne i inne okolicznościowe. W grze od razu znalazł się „reprezentant” ostatniej kategorii – specjalna misja z okazji nadchodzącej premiery dodatku Nuka World do Fallouta 4 (30 sierpnia). Jej wykonanie sprawi, że kryptę odwiedzą Bottle i Cappy, czyli maskotki z parku rozrywki Nuka World, będącego miejscem akcji wspomnianego DLC. Więcej informacji na temat nowości w łatce 1.7 znajdziecie tutaj.

Wieści ze świata (Latobranie, Titanfall 2, Battlefield 4, Ghost Recon Phantoms, Halo Online, Fallout Shelter) 26/8/2016 - ilustracja #3

Wersja demo Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice

Firma Capcom wypuściła wersję demonstracyjną gry Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice w usłudze eShop na konsoli Nintendo 3DS (dzięki, Nintendo News). Demo zawiera fragment pierwszej rozprawy sądowej (Episode 1: The Foreign Turnabout). Jednocześnie w sieci pojawił się 8-minutowy filmik oferujący wprowadzenie fabularne do tej produkcji – klip widnieje poniżej. Przypomnijmy jeszcze, że europejska premiera Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice nastąpi 8 września bieżącego roku.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: